Kripto Para

ATH yapan ADA’ya en çok ilgi gösteren ülkeler

  Cardano (ADA) 9 Mayıs tarihinde yeni bir ATH belirledi. Piyasada Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) rüzgarları eserken ADA adeta “Ben de buradayım” dedi. Elde ettiği yükseliş ile dikkat çekmeyi başaran ADA üzerindeki çalışmalar devam ettikçe, kripto paraya duyulan ilgi de artmaya devam ediyor.

  Lider altcoin Ethereum (ETH) son haftalarda kırdığı rekorlar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Ethereum yeni rekorlara ulaştıkça, piyasada ona rakip olarak gösterilen altcoinler de fiyat hareketlilikleri ile dikkat çekiyor. Ethereum’un güçlü rakipleri arasında gösterilen Cardano (ADA) da bu hareketliliklere yakın zamanda yeni rekorlarla dahil oldu. Arkasında Input Output Hong Kong (IOHK) geliştirici ekibinin yer aldığı ADA, 9 Mayıs tarihinde yeni bir ATH belirledi. ADA’daki yeni rekordan bağımsız olarak, IOHK ekibinin de çalışmaları ile ADA piyasada dikkat çekmeye devam ediyor.

  ADA Aramaları Birkaç Aydır Artış Gösteriyor

  Cardano ATH’sini 9 Mayıs tarihinde belirledi ancak ADA’ya duyulan ilginin son birkaç aydır artış gösterdiği görülüyor. Google aramalarını analiz eden Google Trends verilerine göre son birkaç ayda Cardano aramaları ciddi ölçüde arttı. Verilerde, söz konusu artışın Ocak ayı sonlarında başladığı ve 14 Mart tarihinde zirve noktasına ulaştığı görülüyor.

  ADA ile En Çok İlgilenen Ülke: Hollanda

  Cardano 57,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto paralar arasında 6. sırada yer alıyor. Google Trends verilerinde Cardano ile ilgili en çok aramaların yapıldığı ülkeler arasında ilk sırada Hollanda yer alıyor. Listede Hollanda’nın ardından İrlanda ve daha sonrasında da Avustralya geliyor. Ayrıca son bir aylık arama verilerine bakıldığında, Türkiye aynı listede 31. sırada yer alıyor.

  IOHK’un Etiyopya’daki İş Birliği

  Cardano’ya duyulan ilginin arkasında IOHK tarafından atılan yeni ortaklık adımlarının olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde IOHK, Afrika’daki önemli ortaklıklarını duyurdu. Şirket Etiyopya’da Eğitim Bakanı ile birlikte hareket ederek, ülkedeki öğrencilerin performanslarını takip edecek blok zinciri tabanlı bir proje için çalışmalara başladı. Söz konusu proje 5 milyon öğrenci ve 750 bin öğretmene uygulanacak. Bu, projeyi dünyanın en büyük blok zinciri dağıtımı yapacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle