Bitcoin (BTC) fiyatı yakında 50 bin doları görebilir mi?

  Tesla’nın kripto para yatırımı haberinin ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 48 bin doların üzerine tırmandı. Yatırımcılar arasında giderek popülerleşen Bitcoin’in, artık çok daha fazla yatırımcıya hitap ettiği görülüyor…

  Tesla’nın Bitcoin yatırımı yaptığına yönelik basında yer alan haberlerin ardından çok kısa sürede Bitcoin grafiğinde sert bir yükseliş hamlesi görüldü. Lider kripto para biriminin fiyatı, neredeyse 48 bin 200 dolara kadar çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Eğer BTC fiyatı %3 oranında yükseliş görmesi halinde uzun zamandır beklenen 50 bin dolara tırmanmış olacak.

  Kripto para piyasasının genel ve güncel durumunu inceleyen uzman isimler, BTC için sıradaki hedefin 50 bin dolar olduğunu hatırlattı. Özellikle sosyal medyada gitgide popülerleşen Bitcoin’in, artık çok daha fazla yatırımcıya hitap ettiği düşünülüyor. Bu sebeple kripto para sektörünün bazı uzman isimleri, lider coinin değer kazanmaya devam edeceğine inanıyor.

  “Hayatta Bir Kere Bulunacak Bir Fırsat”

  Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden Kenetic’in kurucusu Jehan Chu, gitgide daha fazla kurumsal şirketin Bitcoin almaya başladığını dile getirdi. Chu’ya göre Bitcoin yatırımı için doğru zaman olmasa bile her zaman için kazanç var: “Şu anda BTC almanın çok etkisi olmayabilir. Ama yıl sonuna gelindiğinde, bunun hayatta bir kere bulunacak bir fırsat olduğunun anlaşılacağını düşünüyorum.”

  Kripto para basınına konuşan BlockTower’ın ortaklarından Michael Bucella da benzer yönde açıklamalar yaptı. Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin almasının yeni etkileri görülürken, Bucella, “Bu trendin daha ilk aşamalarındayız.” değerlendirmesini yaptı. 

  Bitcoin’de Alım Sinyali

  Coinbase eski CTO’su Balaji S. Srinivasan tüm şirketlerin Bitcoin almaya başlayacağını şu ifadelerle açıkladı: “Şirketler zamanla, iş yapabilmek için Bitcoin ve daha farklı dijital varlıkları alacak. Merkeziyetsiz işlem yapabilmek, merkeziyetsiz dosya saklayabilmek, işlem ücretlerini ödeyebilmek için dijital varlıklara ihtiyaç duyacaklar. Paralı API anahtarı gibi düşünün.”

  Kripto para sektöründeki uzman isimler 50 bin dolar seviyesinin çok yakında görülebileceğini düşünüyor. Öte yandan “Bana deli diyeceksiniz ama bence 50.000 doları kısa süre içerisinde göreceğiz.” diyen Ki Young Ju bunu bir alım sinyali olarak gördüğünü söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle