Kripto Para

Anonim balinadan sır gibi devasa XRP transferi!

  Kripto para piyasalarında balina hareketlerini takip eden Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre 2 Aralık TSİ öğlen saatlerinde devasa boyutlarda XRP transfer işlemi gerçekleştirildi. Gelen bilgilere göre balinanın çok büyük XRP işlemi sonrasında XRP’de beklenen ölçülerde kayda değer bir fiyat hareketliliği yaşanmadı.

  Kripto para piyasalarında, özellikle Kasım ayı genelinde görüldüğü gibi volatilite ve düşüş eğilimlerinin görüldüğü zamanlarda balina hareketleri büyük bir önem arz ediyor. Zira yatırımcılar, bu gibi düşüş eğiliminin görüldüğü dönemlerde, balinaların olası “alım fırsatı” hamlelerini değerlendirmek ve doğru alanlara yönelmek istiyor. Balinaların gerçekleştirdiği alım-satım işlemleri de piyasada, bir kripto varlığa karşı beklentilerin şekillenmesini sağlıyor. Büyük önem arz eden bu balina işlemlerinden devasa boyutlarda biri, XRP üzerinde kendisini gösterdi.

  Balina İlk Büyük İşlemini XRP’de Gerçekleştirdi

  Kripto para ve balina hareketlerini takip eden Whale Alert platformu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 2 Aralık TSİ öğlen saatlerinde, XRP blok zincirinde son ayların en büyük borsa dışı işlemlerinden birinin yapıldığını belirtti. Whale Alert tarafından sağlanan verilere göre bu gizemli balina, Binance borsasından bilinmeyen bir cüzdana yaklaşık 150 milyon dolar değerinde 150 milyon adet XRP token’ı transfer etti. Gelen bilgilerde bu işlemin, söz konusu balinanın ilk büyük çaplı transferi olduğu bildirildi. Dolayısıyla bu gizemli balina, ilk dev transferini XRP’de kullandı.

  Balina İşlemlerinin Arkasındaki Neden Henüz Bilinmiyor

  Whale Alert verilerine göre aynı balina daha önce çeşitli borsalarda yaklaşık 20-30 dolar seviyelerinde küçük ve göze batmayan işlemler gerçekleştiriyordu. Balinanın birdenbire 150 milyon dolarlık XRP transferi gerçekleştirmesi, başta XRP toplulukları olmak üzere piyasalarda heyecan yarattı. Öte yandan gelen bilgilere göre bu gizemli balina, gerçekleştirdiği devasa transfer işleminden sonra, cüzdanından 100 bin adet XRP’yi UpBit borsasına gönderdi. Ancak gelen açıklamalarda bu olağandışı transfer işlemin arkasındaki nedenin henüz bilinmediği belirtildi.

  XRP Fiyatı Balinaya Rağmen Tepkisiz Kaldı

  Normal şartlarda bu denli büyük bir hareketliliğin ayyuka çıkmasından sonra söz konusu kripto varlığın fiyatında bir hareketlilik olması beklenir. Ancak TSİ öğlen saatlerinde gerçekleşen bu balina işleminin ardından ya da bu işlemin duyurulmasından sonraki kısa vadede XRP fiyatında kayda değer bir değişim yaşanmadı. Balina işlemine rağmen XRP’nin yatay seyrini korumasının, piyasadaki genel gidişattan kaynaklandığı belirtiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle