ETH ticari hacimde BTC’yi nasıl geçti? Coinbase açıkladı

  Kripto para piyasalarında yaşanan hareketliliklerde, yatırımcıların en çok tercih ettiği varlıklardan biri Ethereum (ETH) oldu. Coinbase CFO’su Alesia Haas, Squawk Box programına katıldı ve ETH’nin ticaret hacminde Bitcoin’i (BTC) nasıl geride bıraktığını sebepleriyle birlikte anlattı.

  Kripto para piyasaları son dönemlerde bir kez daha oldukça hareketli dönemler yaşamaya başladı. 21 Temmuz tarihinde Bitcoin (BTC) yukarı yönlü bir ivme kazandı, bu durum genel anlamda piyasaları da etkiledi. BTC bu pozitif hareketliliğini 8 gün üst üste sürdürerek 2013 yılından bu yana görülmemiş bir rekora imza attı. Ancak BTC ile birlikte harekete geçen Ethereum (ETH), 13 gün üst üste pozitif grafik çizerek daha güçlü bir performans ortaya koymuş oldu. Londra hard forku’nun da gerçekleşmesiyle birlikte, son günlerde piyasada ETH çılgınlığı yaşandığı görülüyor.

  ETH Ticari Hacimde BTC’yi Geride Bıraktı

  Ethereum’un, 13 gün üst üste pozitif bölgede kalarak BTC’den daha iyi bir performans ortaya koyması, haliyle altcoin piyasasını da genel anlamda pozitif yönde etkiledi. Ethereum’daki pozitif hareketliliklerin net şekilde görülmesinin ardından, Coinbase CFO’su Alesia Haas, Squawk Box programına katıldı. Haas, söz konusu programda Ethereum’un ticaret hacminde BTC’yi nasıl geçtiğini sebepleriyle birlikte dile getirdi. Öte yandan Alesia Haas, Coinbase bünyesindeki kurumsal yatırımcıların, perakende yatırımcılardan daha aktif olacağını düşündüğünü de ifade etti.

  Alesia Haas’ın Sıraladığı Sebepler

  ETH’nin ticaret hacminde BTC’yi geçmesini üç farklı nedene bağlayan Alesia Haas, bu nedenleri şu şekilde sıraladı:

  • Ethereum’da NFT (non-fungible-token) ekosisteminin büyümesi,
  • Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesine kilitlenen ve artış gösteren Ethereum miktarı,
  • Proof of Work (PoW) algoritmasından, Proof of Stake (PoS) algoritmasına kademeli geçişin başlamış olması.

  Haas, Kurumsal Sermaye Girişinin Daha Fazla Olacağını Düşünüyor

  Programda kendisine sorulan soruları da yanıtlayan Haas, Coinbase kurumsal sermaye girişinin mi yoksa perakende sermayesinin girişinin mi daha fazla olacağı sorusuna, kurumsal girişin daha fazla olmasının muhtemel olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Alesia Haas, Coinbase’in şimdilerde kurumsalların yatırım yapabilmesi ve kripto varlıklarını daha iyi saklayabilmeleri için “derin köşkler” inşa ettiğini dile getirdi.

  Bunların yanı sıra Haas, Coinbase’in faaliyete geçtiği günden bu yana hiçbir hacker saldırısına maruz kalmadığını, yatırımcıların kripto paralarını kaybetmediklerini hatırlattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle