Bitcoin fiyatında ünlü analistten 1 milyon dolar tahmini

  Business Insider CEO’su Henry Blodget, son Bitcoin fiyatı tahmini ile kripto para basınının gündemine oturmayı başardı. Ünlü isim BTC fiyatının 1 milyon dolar olabileceğini söylemesi büyük ilgi çekti…

  Business Insider CEO’su Henry Blodget, kripto para piyasası hakkında çarpıcı açıklamalar yapmaya devam ediyor. Ünlü isim son paylaşımında Bitcoin fiyatının 1 milyon dolar da 1 dolar da olabileceğini söyledi. Blodget’in bu açıklamaları kripto para topluluğu tarafından ilgi ile karşılandı. 

  Hisse senetlerinin bir temele dayandığını ancak Bitcoin’in herhangi bir temeli olmadığını söyleyen Blodget, yeni kripto para fiyat tahmini açıklamaları yaptı. Bitcoin fiyatının hem 1 milyon dolara çıkabileceğini hem de 1 dolara kadar düşebileceğini açıkladı. Ünlü isim Bitcoin fiyatında herhangi bir aralıkta işlem görülebileceğini söyledi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin hacmi 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin Fiyatı Tahmini

  Gemini kripto para borsasının kurucusu Tyler Winklewoss’un açıklamalarında haklı olabileceğini vurgulayan Blodget, kripto paralar hakkında şüpheli yaklaşıyor. BTC fiyatında rallilere sebep olabilecek söylemleri göz ardı ediyor. Tyler haklı olabilir diyen Blodget, insanların paralarını birkaç yüzyıl boyunca koyacaklarsa kripto paraların 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi. 

  Blodget, kripto paraların değerinin olmadığı konusunda ısrarcı tavrını sürdürüyor. Değerinin insanların ne kadar ödeme yapabilecekleri ile belirlendiğini belirtiyor. Volatilite ve ekstremlere alışkın olan Blodget kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. 2000 yılında internet hisselerinin çöküşünden sonra kariyeri düşüşe başlayan isimlerden biri olarak anılıyor. 

  Bakış Açısının Önemi

  Business Insider CEO’su Henry Blodget, kariyerine Merrill Lynch’te başladıktan sonra menkul kıymetler analisti olarak görev yapmıştı. Wall Street’te yok olan analist 200 yılındaki çöküşle birlikte 4 milyon dolar ceza ödemek zorunda kaldı. Analistin Business Insider şirketini kurmasından sonra yeniden piyasalarda söz sahibi olduğu görülüyor. Business Insider şirketini Axel Springer’a 2015 yılında tam 353 milyon dolara satmasıyla biliniyor.

  Bitcoin fiyatı hakkında 1 milyon dolarlık tahminde bulunan analist, yakın gelecekte pek çok insanın da bu görüşe sıcak baktığını belirtiyor. Bitcoin 2020 yılı mart ayından bu yana yüzde 1400’ün üzerinde getiri sağlayarak yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle