Kripto Para

Kripto topluluğu Covid-19 mağdurları için harekete geçti

  Kripto para toplulukları son dönemlerde yardım ve bağış kampanyaları dolayısıyla bir araya gelerek gündeme geliyordu. Benzer şekilde bir kampanyayı bu kez kripto para bankacılık platformu olan Cashaa başlattı. Cashaa Covid-19 salgınından en çok etkilenenlerin gıda masraflarını karşılamak isteyen kripto para topluluklarını bir araya getirmek için bir girişim başlattı.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi bir popülarite artışı ile karşılaşınca, insanların bu alana yönelik soruları ve eleştirileri de artış göstermeye başladı. Birçok kişi kripto paraların nasıl ve nerede işe yarayacağını sorgularken, birçok kişi de bu konu üzerinden kripto paraları eleştiriyordu. Ancak kripto paralar sayesinde bir araya gelen yüz binlerce insan, daha önce birçok kez yardım ve bağış kampanyalarına dahil olarak, yardıma muhtaç insanların yardımına koştu. Benzer şekilde bir adımı bu kez kripto para bankacılık platformu Cashaa başlatmak için girişimde bulundu.

  “Covid İçin Kripto” İle Ailelere Gıda Desteği Amaçlanıyor

  Cashaa, Mart 2020 döneminde tüm dünyada etkisini gösteren küresel Covid-19 salgınından en çok etkilenen kişilerin gıda masraflarını karşılamak isteyen kripto para topluluklarına çağrıda bulundu. Hindistan’da fiziki olarak da şubeleri bulunan Cashaa 18 Mayıs Salı günü bir duyuru paylaştı. Duyuruya göre Cashaa’nın “Covid için Kripto” planı, Hindistan’daki imkanı yetersiz olan ailelerin bir aylık gıda masraflarını karşılamayı amaçlıyor. Cashaa bu girişim için bir kripto para topluluğu tesis etmeyi hedefliyor. Cashaa ekibi, söz konusu girişimin bir parçası olarak 4 kişilik bir aileye en az 2 hafta yetecek yiyecek kitleri sağlıyor.

  Hindistan’da Durum Vahim

  Covid-19 salgınının en şiddetli şekilde hissedildiği ülkelerden biri Hindistan. DSÖ verilerine göre 6 Mayıs tarihinde Hindistan’da Covid-19 testi pozitif çıkanların sayısı 414 bini aştı. O tarihten bu yana ülkede günlük vaka sayısı 300 binin altına gerilemiş olsa bile ülkede hala her gün Covid-19’dan dolayı 4 binden fazla insan hayatını kaybediyor.

  Cashaa Kurucusu ve CEO’su Kumar Gaurav, bu istatistiklere ek olarak pandemi kaynaklı ülkedeki kıtlıktan dolayı, her gün yaklaşık 12 bin kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. Salgın öncesinde bile Hindistan’da yaklaşık 190 milyon kişi, açlık sınırının altında yaşıyordu. Cashaa en az 100 bin aileye yardım ulaştırmayı amaçlıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle