JPMorgan analistleri Bitcoin yükselişini değerlendirdi

  Dünyanın en büyük yatırım bankalarından JPMorgan Chase uzmanlarından yeni Bitcoin açıklaması geldi. Dev bankanın analist ekibi, Bitcoin fiyatındaki yükselişi sürdürülebilir seviyede görmüyor…

  Önde gelen yatırım bankalarından JPMorgan Chase uzmanları, Bitcoin (BTC) fiyatı ve son günlerdeki yükseliş hareketini değerlendirdi. Uzman analistler, kripto para piyasasındaki volatilitenin bu yükseliş karşısında tehdit yaratabileceğine dikkat çekti. JPMorgan’ın Nikolaos Panigirtzoglou öncülüğündeki uzman kadrosunun bu açıklamaları, kripto para basınında geniş yankı buldu.

  MicroStrategy şirketinin geçtiğimiz gün 600 milyon dolarlık tahvil satışı yapacağını duyurması, kripto para piyasasına olumlu yansıdı. Sektörde yüklü miktarda BTC alımları ile sık sık gündeme gelen şirketin bu açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı 50 bin dolar barajını aştı. Bu sabah saatlerinde BTC fiyatında 51 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak 2 gün arka arkaya rekor tazelemesi görüldü.

  Bitcoin Fiyatında Tehlikeli Yükseliş

  JPMorgan’ın Nikolaos Panigirtzoglou öncülüğündeki uzman analistlerine göre Bitcoin fiyatındaki bu yükselişin sürdürülebilir olmaması önem taşıyor. Peş peşe rekor kıran Bitcoin’deki bu yükselişin sürdürülebilir olması için uzmanlara göre öncelikle volatilitenin azalması gerekiyor. 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan JPMorgan Chase uzmanlarının yayınladığı analiz raporunda, aksi yönde yaşanacak gelişmenin fiyatı düşürebileceği belirtildi. Kripto para dünyasının yakından takip ettiği JPMorgan’ın Nikolaos Panigirtzoglou, piyasada spekülasyona dayalı yükseliş yaşandığını vurguladı.

  BTC Yatırımcılarına Uyarı

  Kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken JPMorgan Chase analistlerinin Bitcoin raporunda, lider kripto para biriminin fiyatındaki yükseliş değerlendirildi. Bu raporda yer alan bir diğer unsur da birkaç haftadır kripto para piyasasında görülen yükselişin spekülasyon temelli olabileceği oldu. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin’in piyasa değeri beş ay içerisinde 700 milyar dolar büyüyüp trilyon dolar noktasına yaklaştı.

  JPMorgan Chase ekibi, aynı zaman dilimi içinde kurumsal yatırımcılardan sadece 11 milyar dolar yatırım geldiğine dikkat çekti. Yatırımcılara önemli uyarılarda bulunan uzman analistler, özellikle yılbaşından beri görülen yükselişin, bireysel yatırımcı ve spekülasyon tarafından körüklenebiliyor olabileceği aktardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle