Kripto Para

BTC önemli gelişme! Taproot güncellemesi ilerliyor

  Kripto para piyasasının lider para birimi Bitcoin ağında gerçekleşen Taproot yükseltmesi büyük ilgi görüyor. Güncellemeye piyasadaki en büyük 10 madencilik havuzu tarafından da tam destek verildi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ağında uzun bir süredir beklenen Taproot yükseltmesi hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Bitcoin ağındaki gizliliği ve kripto paraların en büyük sorunu olan ölçeklenebilirliği artırması için tasarlanan Taproot güncellemesi büyük ilgi görüyor. 

  Yıllardır geliştirme aşamasında olan Taproot softfork’u ilerleme kaydetmesiyle gündeme geldi. Bitcoin’in en büyük 10 madencilik havuzunun da desteklediği Taproot güncellemesinin ardından blok sayısının artış gösterdiği görüldü. Son büyük yükseltmesi olan Segregated Witness’ı (SegWit) 2017 yılında gerçekleştiren Bitcoin ağında aradan geçen 4 yıl sonra yeni bir güncelleme yaşanacak.

  Bitcoin Gizliliği ve Verimliliği Artacak

  Akıllı sözleşmeleri genişletmek, ağdaki gizliliği ve verimliliği artırmak amacıyla getirilen Taproot softfork’u ağda kabul görmeye başladı. Bu güncellemenin takip edilebildiği Taproot.watch platformuna göre madencilik havuzlarından gelen olumlu sinyaller gelişmeyi hızlandırdı. 

  Ciddi oranda kabul gören Bitcoin Taproot yükseltmesi, destek aldığı son 3 büyük madencilik havuzuyla da dikkat çekti. Bu havuzların içinde BTC.top, 1Thash.top ve Binance Pool bulunması, kripto para sektör temsilcilerinin ve yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. 

  Binance Borsasından Tam Destek

  Bitcoin ağın toplam hash oranında önemli bir paya sahip olan kripto para dünyasının en büyük borsası Binance, bu güncelleme hakkında açıklama yaptı. Topluluk geri bildirimlerine göre Binance Pool’un da Taproot güncellemesi için sinyal vermeye başladığı görüldü. Bunun yanı sıra Binance Pool’un önümüzdeki günlerde Bitcoin Taproot yükseltmesini tam olarak desteklemeye başlayacağı ön görülüyor. 

  Son verilere göre kripto para piyasasında en büyük ilk 10 madencilik havuzunda Binance Pool ve BTC.com dışında bütün havuzların sinyalleri tamamlandı. Binance’in duyurusu ele alındığında sadece BTC.com açıkta kalıyor. Bunun yanı sıra Binance borsasından önümüzdeki günlerde gelmesi beklenen Taproot duyurusu dikkate alındığında sadece BTC.com açıkta kalıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle