En büyük BTC fonunun yöneticisi: Boğa sezonu bitti!

  Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinde görülen zayıf görünüm yatırımcıları tedirgin ediyor. En büyük Bitcoin yatırım fonu Grayscale kurucusu Barry Silbert, son açıklamasında Bitcoin’deki boğa sezonunun bittiğini söyledi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş hareketleri hız kazandı. Yatırımcılar açısından giderek can sıkıcı hale gelen kripto para piyasası, endişe ve korkuları da artırıyor. BTC fiyatının önemli bir seviyeye kadar gerilemesinin ardından hareketli ortalamaların gerisine düşmesi analistler tarafından da endişe ile takip ediliyor.

  ABD’de enflasyonun artacağı yönündeki beklentiler ile birlikte ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımı yapacağı söylentileri, kripto para piyasasını olumsuz etkilemeye başladı. Her ne kadar FED Başkanı Jerome Powell, 2023 yılına kadar faiz artırımı yapmayacağını açıklasa da piyasadaki beklentiler risk iştahını azalttı. 

  Bitcoin Boğa Sezonu Döngüsü Tamamlanıyor mu?

  BTC fiyatındaki zayıf görünüm boğa sezonunun bittiği sorularını da gündeme getirmeye başladı. Kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu da altcoinlerde mahsur kaldı. Altcoin fiyatlarında yüzde 75’e yakın oranlarda düşüşler yaşanınca yatırımcılar çıkış yapmakta zorlandı. 

  En büyük Bitcoin fonu olan Grayscale’nin ve Dijital Currency Group’un kurucusu Bary Silbert, kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan bir paylaşım yaptı. Kripto piyasasında yaşanan derin düşüşler sonrasında herkes dip seviyeleri konuşurken Silbert, “Birçok kripto tüccarı, uzun vadeli yatırımcı oldu. Bu sağlıklı” yorumunu yaptı.

  Yatırımcıların Endişesi Artıyor

  Bitcoin yatırımları ile gündeme gelen Grayscale’in kurucusu Barry Silbert tarafından yapılan bu paylaşımlar kripto para topluluğunda büyük ses getirdi. Söz konusu yorum Silbert’a göre Bitcoin piyasasında boğa sezonunun bittiği şeklinde yorumlandı. Özellikle altcoin yatırımlarında mahsur kalan pek çok yatırımcının “çanta taşıyıcısı” konumuna geldiği yorumlarının yapıldığı görüldü. 

  Bitcoin fiyatındaki düşüş sinyalleri devam ederken, bir yandan da kripto para piyasasına yönelik regülasyon baskıları da artıyor. Analistler, Bitcoin ve kripto para piyasasındaki yükseliş hareketinin başlaması için grafiklerin hareketli ortalama üzerinde yer alması gerektiğini vurguluyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle