Analist uzun vadeli BTC yatırımcılarını uyardı

  Bitcoin yatırımları ile sektörde adından söz ettiren yatırım şirketi Guggenheim’ın CIO’su Scott Minerd, BTC hakkında yeni tahminlerde bulundu. Ünlü yönetici, Bitcoin geleceğinde büyük bir geri çekilme yaşanabileceği konusunda uyarı yaptı…

  CNN televizyon kanalına kripto para piyasasının geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulunan Scott Minerd, Bitcoin yatırımcılarını uyardı. Ünlü Bitcoin tahmincisi, lider kripto para biriminin olması gerektiğinden daha hızlı yükseldiğini düşünüyor. Spekülatif bir balon benzetmesi yapan popüler isim, yatırımcılara ufukta gözüken büyük bir geri çekil konusunda uyarılarda bulunuyor. 

  BTC fiyatında büyük bir düzeltme yaşanacağı konusunda görüş bildiren analistlere katıldığını söyleyen Minerd, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Riskten kaçma anı yakaladığımızda, Bitcoin’in 20 bin ila 30 bin dolar arasında bir yere geri çekildiğini görebiliriz… Parabolik pazarlar sürdürülebilir değil ve Bitcoin’in uzun vadeli trendinde kendisinin biraz önüne geçmesinin nedenlerinden biri de bu.”

  Uzun Vadeli BTC Yatırımcılarına Tavsiye

  Geçmiş dönemde Bitcoin yatırımları ile gündeme gelen Guggenheim şirketinin üst düzey yöneticilerinden Scott Minerd, uzun vadeli yatırımcılar için de ayrı bir parantez açtı. En büyük kripto para biriminde düşüş eğilimi yaşanırken, BTC kervanına katılmak için güzel bir fırsatın ortaya çıkacağını belirtti: “Uzun vadeli yatırımcılar için bunun harika bir giriş noktası olacağını düşünüyorum.”

  Altın piyasası ile Bitcoin piyasasını kıyaslayan Scott Minerd, Bitcoin’in şu anki değerinden 10 kat yükselebileceğine de dikkat çekti: “Bitcoin arzını dünyadaki altın arzına ve altın’ın toplam değerine göre düşünürseniz, Bitcoin bu tür rakamlara gidecek olsaydı… Bitcoin başına 400 bin ila 600 bin dolardan bahsediyor olurdunuz.”

  BTC Fiyatı Yükselişe Devam Edecek Mi?

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Bitcoin fiyatı hakkında pek çok tahmin ortaya atıldı. Kripto para sektörünün önde gelen temsilcileri ve popüler analistleri, uzun vadede Bitcoin fiyatının çok yüksek seviyelere çıkabileceğini belirtiyor. Uzmanlar buna rağmen söz konusu seviyelere ulaşılabilmesi için Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinde sert bir düzeltme yaşanabileceğini düşünüyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle