Elrond (EGLD) Coin Nedir? EGLD Coin Nereden Alınır?

  Gelecek vadeden eden altcoin projeleri arasında gösterilen Elrond (EGLD) Coin yatırımcıların radarına takılmakta. Bu yazımızda Elrond (EGLD) Coin nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

  Elrond (EGLD) Coin Nedir?

  Kripto para sektöründe adından sık sık söz ettiren Elrond, ölçeklenebilir, hızlı ve güvenilir bir blok zinciri platformudur. Elrond, fikir birliği (Proof of Stake) algoritmasını kullanır. Ayrıca sharding (zincir parçalara ayrılmış) akıllı sözleşmelerin çalıştırıldığı bir platformdur. 2018 yılında aktif hale getirilen Elrond, Adaptive State Sharding ile ölçeklendirilmiş ve Secure Proof of Stake fikir birliği yazılımını kullanmaktadır.

  Elrond projesi, 2017 yılında Mincu kardeşler tarafından kurulmuş fakat proje 2019’da duyurulmuştur. Elrond, tüm blok zinciri projeleri arasında en hızlı ve ölçeklenebilir olanıdır. Çünkü platformun performansına bakıldığında mevcut olarak 15.000 TPS’i desteklediği görülmektedir. 6 saniye blok süresi, 0,001 dolar işlem maliyeti ve tesnetinde 263,000 TPS üzerinde işlem yapabilmesi sayesinde Elrond’dan hızlısı yoktur. EGLD ise bu platformun yerel kripto para birimidir. 

  Elrond Whitepaper

  Elrond projesinin temel amacı, dünyada neredeyse herkesin anında erişebileceği bir finansal altyapı kurmaktır. Bunun dışında platform, kurduğu ortaklıklar ve genişleyen ekosistem içerisinde yüz milyonlarca insana hedeflemektedir. Diğer blok zinciri ağlarının çoğu özel donanım ve yüksek enerji tüketimi gerektirirken Elrond ortalama bilgisayarlarda çalışabilir düzeydedir.

  Veri ve işlem işlemeyi/aktarmayı paralelleştirme yöntemi olan sharding yöntemini kullanmaktadır. Elrond projesinin detayları ve Whitepaper hakkında bilgileri https://elrond.com/ bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  EGLD Coin Nasıl Yorumlanıyor?

  Diğer blok zinciri projelerinin aksine standart bilgisayarlarda da çalışabilen altyapısı sayesinde Elrond (EGLD) Coin önemli projeler arasında gösterilmektedir. Uzmanların yaptığı yorumlara göre Elrond’un performansı ağa katılan bilgisayar sayısıyla artacaktır. Bu sayede giderek merkezi olmayan bir şekilde büyürken saniyede 100.000’den fazla işleme ulaşması beklenmektedir. Dolayısıyla EGLD coin fiyatının da bu gelişmeye paralel bir şekilde artış göstermesi beklentiler arasındadır. 

  EGLD Coin Geleceği 

  Kripto para uzmanları, blok zinciri teknolojisinin finansmanı yeniden şekillendirme hedefinde olan projenin gelecek vaat ettiğini söylemektedir. Öte yandan merkeziyetsiz finans alanından, NFT’ye kadar birçok farklı firma ve proje ile işbirliğine giden Elrond, hızlı büyüme potansiyeline sahiptir. Her gün yeni işbirlikleri kurarak büyümede istikrar elde etmeyi amaçlayan projenin bu güne kadar çok sayıda önemli ortaklığı bulunmaktadır. Bunlar arasında; Samsung, Binance Smart Chain (BSC), Binance USD projesi, Chainlink, Ontology, Binance, Crypto.com, Coinbase Custody, FTX, Trust Wallet, Matic yer almaktadır. 

  Elrond Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Son edinilen bilgilere göre 1 EGLD fiyatı %elrond-erd-2+try% TL. Döviz cinsinden ise %elrond-erd-2+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Elrond fiyatı 24 saatte %elrond-erd-2+yuzde%.

  EGLD coin fiyatına bakıldığında, yükseliş trendinde sinyaller vermektedir. Analistlere göre EGLD kripto para birimi yükselişine devam etmek için dinamik destek olarak çalışan 21 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmektedir. Kripto para piyasasındaki iniş ve çıkışlara uyumlu olarak EGLD coin fiyatında da geri çekilmeler veya boğa rallileri görülebilir. 

  Elrond (EGLD) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Elrond (EGLD) Coin satın almak için şu işlemleri yapmanız yeterlidir:

  • 1. Adım: Binance, Tokocrypto, OKEx, FTX, gibi EGLD coin listeleyen borsalardan birinin web sitesine giriş yapın. 
  • 2. Adım: Sitede ücretsiz hesap oluşturmak için KYC bilgilerinizle birlikte üyelik kayıt formunu eksiksiz olarak doldurun.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif ettikten sonra TL para birimini seçerek hesabınıza para transferi gerçekleştirin. 
  • 4. Adım: Bakiyenize göre borsanın kripto para satın al menüsü üzerinden Elrond (EGLD) Coini seçin ve alım emri verin. 
  • 5. adım: Satın almış olduğunuz EGLD coinleri isterseniz borsada isterseniz de soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Elrond (EGLD) Coin avantajları şunlardır:

  • Maksimum arzı 31 milyondan biraz fazla olan EGLD yatırımcılar için önemli bir değer saklama aracıdır. 
  • EGLD topluluğunda yatırımcılar, Türk ve global Telegram gruplarında çok hızlı geri dönüşler alabilmektedir.
  • Stake yapabilen EGLD coin sayesinde yatırımcılar pasif gelir elde etme imkanına sahiptir. 
  • Proje, teknik güncellemeleri ve iş birliklerini günlük olarak paylaştığı için her zaman güncel ve paylaşımcıdır. 
  • Kullanıcılarına düşük transfer ücretleri ve ağda çalışacak merkezi olmayan uygulamalara verilecek yüzde 30 getiri özelliği sunmaktadır. 
  • Samsung ortaklığı ve yapılan ortak işbirliği sayesinde daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır. 
  • Blokzincir projeleri içerisinde GitHub’da en çok geliştirici aktivitesi bulunan projedir. 

  Dezavantajları Neler?

   Elrond (EGLD) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Yüksek volatilite: Kripto para birimleri yüksek volatiliteye sahip bir yatırım aracıdır. Bu yüzden satın aldığınız EGLD coinlerin fiyatı kısa süre içinde yükselip düşüş gösterebilir. 
  • Saldırı riski: Borsalarda ve kripto para cüzdanlarında tutulan varlıklar hiçbir zaman tam olarak güvende sayılmaz ve siber saldırıyla çalınma riski altındadır. 

  Sonuç Olarak

  Elrond, 2017 yılında Mincu kardeşler tarafından kurulmasına rağmen 2019 yılında tanıtılan ölçeklenebilir, hızlı ve güvenilir bir blok zinciri platformudur. Platformun yerel kripto para birimi EGLD coin de yatırımcılara önemli fırsatlar sunan altcoin projeleri arasında yer almaktadır. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle