Elrond (EGLD) Coin Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var?

  Kripto para sektöründe adından sık sık söz ettiren projeler arasında yer alan Elrond (EGLD) coin geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından takip edilmektedir. Yerli yatırımcılar EGLD coin nedir, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını arayarak yatırım kararı almak istemektedir. Bu yazımızdaki EGLD coin bilgilerine göz atarak siz de kendi yatırım stratejinizi oluşturabilirsiniz. 

  Elrond (EGLD) Coin Nedir?

  Elrond kripto para projesi, ölçeklenebilirliğe ve düşük işlem ücretlerine öncelik vermeyi amaçlayan bir akıllı sözleşme platformunu çalıştırmak için dağıtılmış bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan bir yazılımdır. Elrond ayrıca veri parçalama yöntemi kullanarak son derece hızlı işlem gerçekleştirebilen blockchain protokolü olarak tanımlanmaktadır. Ethereum ve Zilliqa gibi büyük blok zincirlerine karşı rekabet edecek şekilde tasarlanan projenin yerel kripto para birimi EGLD coindir.

  EGLD Projesi ve Whitepaper

  Elrond projesinin temel amacı, merkezi olmayan uygulamalar ve kripto para birimlerinden oluşan bir ekosistemi büyütmektir. Elrond kendini yeni internet ekonomisi, merkeziyetsiz uygulamalar ve kurumsal kullanım için geliştirilmiş blockchain platformu olarak tanımlamaktadır. Yerli yatırımcılar arasında da giderek popülerlik kazanan Elrond projesi ve EGLD coin Whitepaper’ı hakkında detaylı bilgilere https://elrond.com bağlantı adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

  EGLD Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Elrond kripto para projesinin kurucuları, Lucian Todea ile Beniamin ve Lucian Mincu kardeşledir. Blockchain sektöründe en acil çözülmesi gereken sorun olan blockchain ölçeklenebilirliği konusuna çözüm üretmek için 2017 yılının sonlarında Elrond projesin kurulmuştur. Elrond'dan önce Beniamin ve Lucian Mincu, dijital varlık yatırım fonu olan MetaChain Capital'i kurmuşlardı. İkili aynı zamanda, ilk token arzı (ICO) projeleri hakkında bilgi portalı olan ICO Market Data projesiyle de sektörde adından sık sık söz ettirmiştir. ELGD coin projesinin arkasında herhangi bir ülke bulunmamaktadır. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Blockchain üzerinde, ağ ücretlerinin ödenmesi, stake işlemleri ve doğrulayıcıların ödüllendirilmesi için eGold veya EGLD olarak bilinen yerel kripto para birimi kullanılmaktadır. Elrond ağı, dört parçaya bölünmüş 2 bin 169 doğrulayıcı node üzerinde çalışmaktadır. Elrond, doğrulayıcı düğümlerin (node) yıllık yüzde 36 oranında gelir elde etmeleri sayesinde, ağ üzerinde pay sahibi olmak için ilk yılında EGLD coin tedariki sağlamaktadır.

  Bununla birlikte, Elrond'un ağı tek bir zincirden ziyade parçalardan oluştuğundan, SPoS konsensüs mekanizması, tüm ağ yerine bir parça içinde bloklar üretmek için doğrulama düğümlerini seçmek için kullanılır. Nihai çözüme ulaşmak için doğrulayıcılar, blok üreticilerinin çalışmalarını kontrol etmeli ve ağ içindeki diğer parçalarla senkronize etmelidir. Elrond blok zincirine bir dizi işlem başarıyla eklendiğinde, bu katkıda bulunanlar EGLD coin ile ödüllendirilir. 

  Elrond Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  EGLD kripto para projesinin en büyük özelliği yüksek oranda ölçeklenebilirliği öne çıkarmasıdır. Bu yönüyle diğer kripto para projelerinden farklılaşan Elrond, ağ ve parçalama sistemini uygulayan ilk blockchain ağıdır. Sektörde bir ilk haline gelen protokolün resmi verilerine göre EGLD coin için değer saklama aracı olarak geliştirilmektedir. 

  Güncel EGLD Coin Fiyatı

  Son edinilen bilgilere göre 1 EGLD fiyatı %elrond-erd-2+try% TL. Döviz cinsinden ise %elrond-erd-2+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Elrond Coin fiyatı 24 saatte %elrond-erd-2+yuzde%.

  Elrond (EGLD) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  EGLD coin avantajları şunlardır:

  • Daha fazla işlem ve programı desteklemek için Elrond altyapısını bölme özelliğine sahiptir. 
  • Ayrı ağ bileşenlerini ortak bir deftere senkronize etmek için tasarlanmış fikir birliği mekanizmasıyla kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 
  • Elrond'un merkezinde, blok zincirini çalıştıran dağıtılmış bilgisayar ağını senkronize tutan bir Kanıt Kanıtı yönetim mekanizması olan Güvenli Alım Kanıtı (SPoS) bulunur.
  • Stake edilebilen kripto para projeleri arasında yer aldığı için EGLD coin sahiplerine pasif gelir elde etme imkanı tanınmaktadır. 

  EGLD coin dezavantajları şunlardır:

  • Elrond projesinin rakipleri arasındaki yüksek rekabet nedeniyle zaman zaman EGLD coin talebinde düşüş görülebilir. 
  • EGLD coin diğer altcoin projeleri gibi riskli bir yatırım tercihidir. 

  EGLD Coin Hangi Borsalarda Var?

  Kripto para topluluğunun sık sık adından söz ettiği EGLD coin, zamanla popülerlik kazanarak büyük borsalarda da listelenmeye başlamıştır. Günümüzde EGLD coin yatırımı yapmak isteyen bir kripto para yatırımcısının al-sat işlemleri yapabileceği borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • KuCoin
  • Binance US
  • Bitfinex
  • Bithumb
  • Huobi Global
  • Bybit
  • OKX
  • AscandEX
  • MEXC
  • Bit Global
  • Indodax
  • PancakeSwap

  EGLD Coin Piyasa Bilgileri

  Kripto para yatırımcıları arasında giderek popülerlik kazanan EGLD coin piyasa bilgileri de merak edilmektedir. Pek çok yatırımcının sık sık kullandığı Coinmarketcap platformunda EGLD coin piyasa değeri 3,416,597,497 dolar seviyesindedir. EGLD coin seyreltilmiş piyasa değeri ise 4,913,472,161 dolardır. Maksimum arzı 31,415,926 adet olan EGLD coinin son verilere göre dolaşan arzı 21,845,294.19 seviyesindedir. Bu veriler zamanla değişiklik gösterebilir. 

  Elrond (EGLD) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  1. Adım: EGLD coin satın almak isteyen yerli yatırımcıların öncelikle listeleme yapan kripto para borsalarından birinin web sitesine girmesi gerekir. 
  2. Adım: KYC bilgileriniz ile borsada ücretsiz hesap açın. 
  3. Adım: Hesabınıza para transferi yapın. 
  4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak EGLD coini seçin ve alım emri girin. 
  5. Adım: EGLD coinleri borsada veya donanım cüzdanlarında tutabilirsiniz. 

  Özet Olarak

  Elrond kripto para projesi, yeni internet ekonomisi, merkeziyetsiz uygulamalar ve kurumsal kullanım için geliştirilmiş blockchain platformudur. Elrond, 2017 yılında Lucian Todea, Beniamin ve Lucian Mincu tarafından kurulmuştur. Projeyi genişletmeye adanmış Malta merkezli bir şirket olan Elrond Network tarafından desteklenen platformun yerel kripto para birimi EGLD coindir. Uzmanlar, EGLD Coin geleceği ile ilgili pozitif yorumlar yapmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle