Binance CEO'su CZ: BTC bir gecede 2'ye katlamaz!

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, merakla beklenen Bitcoin (BTC) halving etkinliği öncesinde tahminlerde bulundu. Ünlü kripto girişimcisi, BTC’nin önümüzdeki yıl rekor üstüne rekor kıracağını iddia etti.

  Kripto paralarda belirsizlik yaşanmaya devam ederken, boğa rallisi bekleyen yatırımcıların sayısı artıyor. Özellikle BTC’nin Nisan 2024 tarihinde planlanan blok ödülü yarılanması (halving) döneminde yükselmesi bekleniyor. Gelecek yıl gerçekleşecek BTC 5. ödül yarılanması hakkında konuşan isimler arasına Changpeng Zhao (CZ) da girdi.

  En büyük kripto para borsası Binance CEO’su CZ, tarihsel verilere göre halving sonrası dönemde yaşanan yükselişleri hatırlattı. Halving rallilerine atıfta bulunan CZ, lider kripto para birimi BTC fiyatının yeniden rekor kıracağını düşünüyor. Binance patronu, yatırımcıların blok ödül yarılanması sürecine doğru neler yapması gerektiğini özetledi.

  BTC Fiyatı Yavaş Yavaş Yükselecek

  Nisan 2024 tarihinde 5.’si gerçekleşecek olan halving, BTC arzını azaltan bir etkinlik olarak tanımlanıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu dönemde piyasada birçok duygunun aynı anda yaşanabileceğini söyledi. CZ’ye göre bu süreçte yatırımcılar bazen panik ve endişe duyarken bazen de kazanç heyecanına kapılacak.

  BTC fiyatında hızlı bir yükseliş beklemeyen CZ, son 3 halving etkinliğindeki verilere dikkat çekti. Buradan hareketle BTC’nin bir gecede 2’ye katlamasının mümkün olmadığını söyledi. Fakat yarılanmadan sonraki sene, 2016’dakine benzer bir şekilde BTC fiyatında rekorun kırılacağı bir yıl olabilir. Binance CEO’su Changpeng Zhao, yükselişin bu etkinlikle tetiklenmesini bekliyor.

  Analistler BTC Fiyatında Yeni ATH Bekliyor

  BTC arzındaki düşüş, kripto para birimine olan talebi arttıracağı için fiyatta yükselişin kaçınılmaz olduğu belirtiliyor. Ancak Binance CEO’su, sorumluluk reddi imasında bulunarak bu verilerin her zaman gerçeği yansıtmayabileceğini söyledi ve yatırım tavsiyesi vermekten kaçındı. Mevcut hesaplara göre, kripto yatırımcıları tarafından merakla beklenen halving olayı 25 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşecek.

  Uzmanlar bu tarihin blok üretimine göre birkaç gün önce veya sonraya kayabileceğini belirtiyor. Fakat genel olarak BTC’nin 5. blok ödül yarılanmasına 200 günden az bir süre kaldı. Kripto para uzmanları, BTC’de yeni rekorların kırılacağı konusunda Binance CEO’su Changpeng Zhao ile ortak paydada buluşuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle