XRP yükselişinin perde arkası belli oldu

  Kripto para piyasalarında lider altcoin Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Chainlink (LINK), Uniswap (UNI), Polkadot (DOT) gibi altcoinler yükselişe geçerek dikkatleri çekmeyi başardı. Ancak bu altcoinlerin yükselişe geçmesinin sebebi ortak paydada buluşurken, XRP’nin yükselişe geçmesinin arkasında bambaşka bir sebep bulunuyor olabilir.

  Son günlerde kripto para piyasalarında yeşil grafiklerin hakimiyeti dikkatlerden kaçmıyor. Başta 2.050 dolar seviyesinin üzerine çıkarak rekorunu tazeleyen lider altcoin Ethereum olmak üzere, hafta arasında birçok altcoinin yükselişe geçtiği görülüyor. Öte yandan Binance Coin’in de hafta arasında gelen yükselişlerden hemen önce harekete geçerek yeni rekoruna ulaştığı da biliniyor.

  Piyasalarda “hafta sonu geleneği” olarak adlandırılmaya başlanan hafta sonu yükselişleri kendisini tekrarlıyor. Son 24 saat içinde piyasalarda bir yükseliş trendinin oluştuğu görülüyor. Bu yükselişlerde Polkadot %20 oranında, Ethereum %6 oranında, Chainlink %9 oranında ve Uniswap de %10 oranında değer artışı yaşadı. Önde gelen bu altcoinlerin, piyasada Bitcoin’in (BTC) etkisi ile başlayan yükseliş trendine ayak uydurarak değer kazandığı biliniyor. Ancak bu altcoinler ile birlikte yükselişe geçen XRP’nin arkasında başka bir neden olabilir.

  XRP Bozgundan Sonra Nefes Aldı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dava açmadan önce XRP, piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi konumundaydı. Dava ile XRP listede 7. sıraya kadar geriledi.

  Ancak son 24 saat içinde XRP %9,9 oranında yükselerek, aylardır devam eden durgunluğunu bozdu. XRP’nin, dava ile birlikte bozguna uğradığı biliniyordu ve uzun zaman sonra ilk kez bu denli yükselmesi heyecan yarattı.

  Coinbase XRP’yi Yeniden Mi Listeleyecek?

  Davanın ardından birçok kripto para borsası XRP’yi delist etmişti. Ancak ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in XRP’yi delist etmesi, en büyük darbe olmuştu. Bu karar ile 0,17 dolar bandına kadar gerileyen XRP için şimdilerde oldukça olumlu bir haber, iddialar ile ortaya atıldı. 

  “Krish XRP” tarafından verilen bilgilere göre Coinbase Pro uygulamasının back-ende bölümünde sıkı bir çalışma yürütülüyor. Krish’in iddialarına göre uygulamanın kodlarında “XRP” ifadesi de yer alıyor ve Krish, bunun “XRP’nin tekrar Coinbase tarafından listeleneceği” olarak yorumladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle