Galaxy Digital: Büyük müşterilerimiz BTC satmadı

  Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin’de yaşanan bugünkü büyük düşüşü yorumladı. Gidişatın genel olarak iyi olduğunu ifade eden fon yönetim uzmanı, büyük müşterilerinin Bitcoin satışı yapmadıklarını vurguladı…

  Çin’den gelen olumsuz haberlerin etkisiyle günden güne sarsılan Bitcoin (BTC) fiyatı, 22 Haziran gününde 30 bin doların da altına düştü. Kripto para dünyasının en popüler firmalarından biri olan varlık yönetim şirketi Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz bu konuyu değerlendirdi. 

  Büyük Yatırımcılar BTC Satışı Yapmadı

  CNBC ekonomi kanalına yorum yapan Mike Novogratz, kripto para piyasalarındaki Çin etkisine dikkat çekti: “Çin’in getirdiği yasaklar çok büyük bir perakende yatırımcı kitlesinin satışına yol açtı. Büyük tasfiyeler gördük. Her geçen gün Xi’nin (Jinping) ülkesindeki ekonomiyi tamamen kontrol etmeyi istediği daha çok ortaya çıkıyor. Tamamıyla otoriterliği temsil ediyor. Bitcoin ise özgürlük demek. Bazıları bunların Avrupa ya da Amerika’da da olabileceğini söylüyor. Bunun cevabı kesinlikle hayır.”

  Kripto para varlık yönetim şirketi Galaxy Digital CEO'su sektördeki büyük Bitcoin yatırımcılarının bu dönemde nasıl hareket ettiklerini de açıkladı: “Kripto para evrenine her geçen gün yeni katılımlar oluyor. Geçtiğimiz günlerde birkaç büyük emeklilik fonuyla da görüşmelerde bulundum. 60 bin dolarda olduğumuz zamanlardan daha az mutluyum ancak gergin değilim. Gidişatın iyi yönde olduğunu düşünüyorum. Büyük yatırımcılarımızın hiçbiri ellerindeki Bitcoin’leri satmadılar.”

  Destek Seviyesini 25 Bin Dolar Olarak Gösterdi

  Lider kripto para biriminin fiyatında bir süre 30 bin doların altına inip üzerinde kapanışlar gelebileceğini vurgulayan Novogratz, yeni hedefi belirledi. “Ancak 30 bin dolar gerçekten aşağıya doğru kırılırsa o zaman bir sonraki destek seviyesi 25 bin dolar olur.” diyen uzmanın açıklamaları dikkat çekti.

  Kripto para dünyası üzerinde büyük baskı uyandıran regülasyon konusuna da dikkat çeken Mike Novogratz, şu ifadeleri kullandı: “Bence regülasyonlar gelecek. Gary Gensler çok akıllı bir adam. Getireceği regülasyonlar da akıllıca olacaktır. Bu yüzden regülasyonlar kurumsal şirketler için dramatik değil, iyi olacak. “

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle