Kripto Para

Elon Musk TV programı öncesi kripto para yatırımcılarını uyardı

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk 7 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamalarda kripto para kullanıcılarını dikkatli olmaları konusunda uyardı. Musk’ın hafta sonunda sunacağı Saturday Night Live (SNL) programından önce yaptığı uyarının, yatırımcılardaki Dogecoin (DOGE) heyecanını dindirmek için yapıldığı düşünülüyor.

  Aylardır kripto para piyasalarında ünlü isimlerin destekleri ile Dogecoin (DOGE) rüzgarları esiyor. Dogecoin’in çılgınca yükselişlerinin yanı sıra aylardır süren rallide, birçok kripto para biriminin de ciddi değer artışları elde ettiği biliniyor. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, piyasada aylardır esen DOGE rüzgarlarının arkasındaki en büyük destekçilerden biri. Musk, TMZ ile Saturday Night Live (SNL) programı öncesinde yaptığı röportajda yatırımcılara uyarılarda bulundu. Musk kripto para yatırımcılarına “dikkatli olun” çağrısı yaptı.

  Musk: “İnsanların Tüm Birikimlerini Kripto Paraya Yatırmaması Gerektiğini Düşünüyorum”

  TMZ ile röportaj gerçekleştiren Elon Musk, uzun süredir kripto para piyasasında devam eden olumlu havaya bir bakıma darbe vurmuş oldu. Zira Musk röportajda kripto paraların spekülatif varlıklar olduğunu dile getirdi. Dogecoin’in enflasyonu artırıcı nedeni ile daha az değerli olup olmadığı sorusuna Musk şu cevabı verdi:

  “Açıkçası insanların tüm birikimini kripto paraya yatırmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu akıllıca değil.”

  Bu cevabının yanı sıra Elon Musk, 7 Şubat tarihinde Dogecoin ile ilgili olarak konuştuğu bir röportajına da gönderme yaptı. Musk açıklamasında “Kripto paralar gelecek vadediyor ama dikkatli şekilde yatırım yapın” dedi. Dogecoin Mayıs ayının ilk 7 gününde %98,2 oranında değer kazandı ve 78 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 4. kripto para konumunda yer alıyor.

  Elon Musk SNL’i DOGE Reklamına Mı Çevirecek?

  Elon Musk 2 ay önce gerçekleştirdiği röportajında dünyada geleceğin para biriminin kripto para olmasının oldukça muhtemel olduğunu ifade etmişti. 9 Mayıs TSİ 06.30’da SNL’de izleyicilerin karşısına çıkacak olan Musk, program ile ilgili takipçilerinden de tavsiye almaya devam ediyor. Twitter’da Elon Musk için atılan “Musk SNL’i DOGE ile ilgili bilgilerin yer aldığı 90 dakikalık bir reklama mı çevirecek merak ediyorum.” tweete gülerek yanıt verdi. Elon Musk daha önce Dogecoin ile ilgili olarak şu ifadeleri dile getirmişti:

  “Kader ironiyi sever. En ironik sonuç ne olurdu? Şaka olarak çıkan bir para birimini, gerçek para birimine dönüşmesi.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle