BTC’nin gerçek hedefi ne? Bollinger Bandın mucidi açıkladı

  Bitcoin (BTC) yaklaşık 1 aydır yaşadığı sert düşüşün etkisini üzerinden atmaya çalışıyor. Bu süreçte hafif volatil hareketler sergileyen Bitcoin için ünlü trader John Bollinger’den “ilk gerçek hedef” tahmini geldi. Bollinger, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında Bitcoin’in ilk gerçek hedefinin 50 bin dolar olduğunu öne sürdü.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılında yatırımcılarda “sürekli yükseliş” algısı oluşturdu. Zira Aralık 2020’de 3 yıldır beklenen 20 bin dolar rekorunu kıran Bitcoin, daha sonra aydan aya rekor tazeleyerek devam etti. BTC Ocak ayında 42 bin dolar, Şubat ayında 58 bin dolar, Mart ayında 62 bin dolar ve Nisan ayında 64 bin dolar seviyelerinde fiyat rekoru kırdı. Ancak Mayıs ayı geldiğinde, Bitcoin 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bu da Bitcoin’in oluşturduğu yükseliş algısını büyük ölçüde kırdı. Son dönemlerde toparlanmaya çalışan Bitcoin için fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor.

  “BTC İçin İlk Gerçek Hedef: 50 Bin Dolar”

  Bitcoin Mayıs ayından sonra gelen toparlanmalarda çoğunlukla 35 bin dolar etrafında mücadele verdi. Son günlerde ise Bitcoin, gelen olumlu haberlerin de etkisi ile mücadele bandını 40 bin dolar etrafına taşıdı. Bu seviyede hafif dalgalı hareket eden Bitcoin için, piyasaların ünlü trader’i John Bollinger’den de bir fiyat tahmini geldi. John Bollinger, bu aşamada Bitcoin’in ilk gerçek hedefinin 50 bin dolar olduğunu iddia etti.

  Bollinger’e Göre BTC Zaten Dip Noktasını Gördü

  Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunan John Bollinger, aynı zamanda “Bollinger Bands” isimli volatilite göstergesinin de mucidi. Bollinger, bu gösterge şemasından da yola çıkarak, Bitcoin’in zaten dip noktasını gördüğünü iddia etti. Bollinger’e göre Bitcoin, Mayıs ayında gördüğü 30 bin dolar seviyesinin altına gerilemeyecek.

  Bitcoin İçin Fiyat Tahminleri Güncelleniyor

  Bitcoin fiyatı için son dönemlerde gelen tahminlerde değişiklikler yaşanmıştı ve aşağı yönlü birçok fiyat tahmini gelmişti. Ancak öte yandan Bitcoin için 100 bin dolar ve üzerinde fiyat tahmini belirten isimlerin sayısı da bir hayli fazla. Ancak Bollinger’e Bitcoin için bu aşamada ilk gerçek hedef 50 bin dolar.

  Bitcoin’in son dönemlerdeki hafif yükselişleri ve Mayıs ayındaki düşüşüne rağmen 2021’deki kazancı hala %42’nin üzerinde.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle