DOGE beklenen yükselişlerine başladı mı?

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde yukarı yönlü hareketli günler yaşanıyor. Bu pozitif hareketliliğe dahil olan Dogecoin (DOGE) geçtiğimiz hafta elde ettiği yükselişlerle dikkat çekti. Analistler, DOGE geleceği hakkında fikir ve yorumlarını paylaşıyor.

  Kripto para piyasaları Mayıs ayından sonraki en ciddi toparlanma sürecini yaşamaya başladı. Amazon’un Bitcoin (BTC) ile ödemeleri kabul edeceği söylentileri, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, Tesla’nın bir kez daha BTC ödemelerini almaya başlayabileceğini söylemesi, bu hareketliliği tetikleyen en önemli unsurlar oldu. 21 Temmuz tarihinde başlayan ve zaman zaman geri çekilmelerin de görüldüğü toparlanma hareketlerinde Ağustos ayı da oldukça verimli başladı Yeni haftaya geçerken, birçok kripto paranın yatırımcısını güldürdüğü görülüyor.

  DOGE 2021 Sonunda Nerede Olur?

  Kripto para piyasalarında, genel anlamda yukarı yönlülüğü hareketliliği tetikleyen varlıklar Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) oldu. BTC ve ETH sonrası harekete geçen altcoin piyasasında, geçtiğimiz hafta elde ettiği yükselişler ile Dogecoin (DOGE) de dikkat çekti. DOGE, 0,20 dolar bandından başlattığı yükselişler ile geçtiğimiz hafta birçok yatırımcısına kazandırdı. DOGE’un söz konusu yükselişlerinden hemen önce kripto para uzmanlarının oluşturduğu bir panelde, DOGE ile ilgili 2021 sonu fiyat tahmini 0,42 dolar olarak açıklanmıştı.

  DOGE’un, paneldeki uzman görüşlerine ulaşması için yaklaşık %60 oranında bir değer artışı yaşaması gerekiyor. Geçtiğimiz hafta pozitif bir tablo ortaya koyan DOGE’un, 2021 genelindeki performansı göz önüne alındığında bunun imkansız olmadığı göze çarpıyor. Ancak yine de DOGE’un hangi seyirde ilerleyeceği ve 2021 sonunda nerede olacağı bilinmiyor.

  Uzmanlar DOGE İçin Ne Düşünüyor?

  Kripto para araştırma firması Token Metrics bünyesinde kıdemli kripto para yatırımcı analisti olarak yer alan ve uzman panelinde de bulunan Forrest Przybysz DOGE ile ilgili olarak fikirlerini paylaştı. Przybysz konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Dogecoin fiyatının kripto para piyasasının diğer üyeleriyle birlikte hızla büyümesini bekliyorum. Ancak DOGE daha önce gördüğümüz gibi uzun zaman aralıklarında yatay seyir izleyip birden spekülatif pump’lar ile ani fiyat yükselişleri gerçekleştirebilir.”

  Ayrıca 42 uzman katılımı ile gerçekleştirilen ve fiyat karşılaştırma sitesi Finder tarafından organize edilen söz konusu panelde, uzmanların %80’i DOGE’u “balon” olarak değerlendirdi.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle