ETH ve XRP yüzde 500 yükselebilir

  Kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden Credible Crypto, Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) tahminlerini paylaştı. Ünlü analiste göre her iki altcoin de Bitcoin’e (BTC) benzer şekilde %500 gibi astronomik bir değer artışı elde edecek.

  Son haftalarda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yaşadığı değer kayıpları ile daha çok dikkat çekiyor. Nisan ayı ortalarında düşüş eğilimine giren Bitcoin, bu süreçte toparlanma işaretleri de gösterdi. Ancak Mayıs ayında Bitcoin, yeniden düşüş eğilimine girerek yatırımcılarını bir kez daha üzdü. Fakat Bitcoin’in uzun vadede çok ciddi yükselişler elde ettiği de biliniyor. Bu nedenle birçok kişi, Bitcoin’in rallisine sadece ara verdiğini, yükselmeye devam edeceğini düşünüyor.

  Piyasaların en ünlü analistlerinden Credible Crypto da Bitcoin’in uzun vadedeki yükselişlerinin farkında. Ünlü analist, son paylaşımında Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) ile ilgili fikirlerini de dile getirirken, Bitcoin’in bu yükselişini örnek gösterdi. Analiste göre ETH ve XRP, Bitcoin’e benzer şekilde %500 gibi astronomik bir değer artışı elde edecek.

  Analistin Ethereum Beklentileri

  Twitter’dan fikirlerini paylaşan Credible Crypto, paylaşımlarında Ethereum’un 2017’deki ATH’sinden sonra fiyatını 3’e katladığını hatırlattı. Analiste göre ETH, Bitcoin’in sergilediği senaryonun peşinden gidiyor. Credible Crypto’nun konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “Bitcoin’in 20 bin doları kırıp birkaç hafta içinde 60 bin dolara uçtuğunu hatırlıyor musunuz? Ethereum artık lideri takip etmek istiyor, 3 bin dolar sadece bir başlangıç.”

  Twitter’da bu paylaşımlarından sonra, analiste bir takipçisi ETH fiyat hedefini sordu. Ünlü analist Ethereum’un en az 8 bin ile 10 bin dolar bandına ulaşmasını beklediğini ifade etti. Credible Crypto’nun bu paylaşımı yaptığı sırada Ethereum 350 doların biraz altında işlem görüyordu. Yani analistin tahmininin başarılı olması için ETH’nin %130 ile %190 arasında yükselmesi gerekiyor.

  Analistin XRP ve BTC Tahminleri

  Ünlü analist, XRP her ne kadar Dogecoin’in (DOGE) atağı ile top 10’da beşinci sıraya gerilemiş olsa da onun artış göstereceğini düşünüyor. XRP hakkında teknik analiz paylaşan analist, XRP için bir fiyat tahmininde bulunmadı. Fakat analiste göre Bitcoin, bir kez daha 52 bin dolar bandına kadar geri çekilme yaşayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle