Analistlerin yıl sonu BTC fiyat tahminleri: 66 bin dolar!

  Kripto para piyasasının ünlü analistleri Bitcoin’in 2050 yılına kadar ABD dolarını geçebileceğini düşünüyor. Bu doğrultuda BTC fiyatının artmasını bekleyen uzmanlar, 2021 yılı sonunda BTC fiyatının ne kadar olacağına yönelik tahminlerini yaptı…

  Son dönemde yaklaşık 2 aydır 30 bin dolar ile 40 bin dolar seviyelerinin arasına sıkışıp kalan Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yakından takip ediliyor. Durgunlaşan Bitcoin’e karşı yatırımcı ilgisinin bir miktar azalması, ünlü analistleri endişelendirmiyor. Deneyimli analistler, yılın geri kalanında en büyük kripto para konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı ünlü analistlerden CryptoKaleo, bir sene önce BTC’nin düşüşe geçtiğini ve bundan sonra büyük bir yükseliş yaşadığını hatırlattı. Başka bir kripto uzmanı katıldığı panelde Bitcoin fiyatının 2050 yılına kadar ABD dolarını geçebileceğini söyledi. Bu analistler, BTC fiyatının yıl sonuna kadar 66 bin dolara ulaşabileceğini söylüyor.

  BTC Fiyatında 66 Bin Dolar Tahmini

  BTC destekçisi ve analistleri, en büyük kripto paranın yıl sonuna kadar 66 bin doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını belirtti. Deneyimli analistlerden yayınlanan raporda, bazı ülkelerin Bitcoin’i yasal para birimi olarak kullanılmasının beklendiği de belirtildi.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan El Salvador hükümetinin hamlesi bunlardan biri olarak örnek teşkil etti. Tıpkı bu ülkede olduğu gibi BTC’yi ülkede yasal hale getiren ülkelerin sayısının artması bekleniyor.

  BTC’de Yükseliş Öncesi Düşüş Beklentisi

  Ünlü kripto para analisti Joseph Raczynski, BTC fiyatında yeni bir rekor gelmeden önce düşüş yaşanabileceği konusunda yatırımcıları uyardı. Bitcoin fiyatının 150 bin dolar olmasını bekleyen popüler analist, Bitcoin’in sabit dolaşımı ve transfer kolaylığı özelliklerini gerekçe olarak sıraladı.

  “Bazı ülkeler, Bitcoin’i tercih ettikleri birincil para birimi olarak kullanacak. Sabit dolaşım, transfer kolaylığı ile bu ekosistemin doğasında bulunan ‘bankasız’ bir modele geçmeleri için onlara iyi hizmet edecek.” Ünlü analist, BTC fiyatında bu rekorların gelmeden önce 25 bin dolarlı seviyelerin görülebileceğine karşı yatırımcıları uyardı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle