Ünlü fon yöneticisinden BTC’de arz şoku uyarısı

  Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden SkyBridge Capital CIO’su Troy Gayeski, son açıklamalarıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Ekim ve Kasım aylarında çok fazla BTC arzı beklediğini açıklayan deneyimli isim yatırımcıları heyecanlandırdı…

  Kripto para piyasasında son dönemde 30 bin dolar ile 40 bin dolar arasına sıkışıp kalan Bitcoin (BTC) yatırımcılarını endişelendiriyor. Ethereum’un bu süreçteki toplam kripto para piyasası değeri de BTC’nin hareketine benzer şekilde 1.4 trilyon doların üzerine çıktı. 

  Ethereum fiyatı 2 bin dolar barajını geçme savaşı verirken kripto para yatırımcıları BTC ve ETH ikilisinden bekledikleri yükselişi bir türlü göremedi. Lider kripto para birimi Bitcoin, nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 65 bin dolara kadar çıkmıştı. Bu seviyeden adeta çakılan BTC fiyatında yaklaşık yüzde 50 oranında kayıp meydana geldi. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  SkyBridge Capital CIO’su Uyardı

  Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden SkyBridge Capital CIO’su Troy Gayeski, son açıklamaları ile BTC’de arz şokuna dikkat çekti. Yılın ilk yarısında yeni bir ATH gören BTC, pozisyonlarını satan kurumsal firmalar ile aynı zamana denk geldi. BTC yatırımı yapan şirketlerden biri olan Ruffer Investment, bu süreçte BTC yatırımı sayesinde sadece 5 ayda 1.1 milyar dolar kazanç elde etti

  En büyük BTC destekçilerinden biri olan Troy Gayeski, son röportajında şunları söyledi: “Mart ayının sonunda daha fazla çıkış ve giriş yaşadık. O zamandan beri, çeşitlendirme için az miktarda sermayeyi Ethereum’a çevirdik.”

  Güçlü BTC Sahipleri Biriktirmeyi Sürdürüyor

  Mevcut kripto para piyasası görünümünde Bitcoin’in performansını değerlendiren SkyBridge Capital CIO’su şunları söyledi: “Güçlü Bitcoin sahipleri kendilerini yeniden ortaya koydu ve geçen yılın sonlarında piyasaya girenlerden birikim sağladı. Bitcoin, geçen Ekim ve Kasım’da yaşadığı arz şoku için kendini hazırlıyor. BTC temelde yükselen bir varlık olmaya devam ediyor, ancak aynı zamanda, “tekrar yukarı yönlü” olan risk-ödül ilişkisi bekliyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle