Kripto Para

Elon Musk’tan DOGE yatırımcısını heyecanlandıran hareket!

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ünlü isimlerden Elon Musk, yine tüm dikkatleri üzerine çeken bir harekete imza attı. Tesla CEO’su Elon Musk, aktif kullandığı sosyal medyadaki ismini değiştirince yeni bir tartışma yarattı…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yükseliş trendi devam ederken, altcoinlerde de hareketli bir dönem yaşanıyor. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği isimlerden Tesla CEO’su Elon Musk, son hamlesiyle yine tartışmaların odağı haline geldi. Ünlü milyarder, Dogecoin (DOGE) yatırımcılarını heyecanlandıran bir harekete imza attı.

  Kripto para birimleriyle ilgili sık sık dikkat çeken paylaşımlar yapan Elon Musk, yine sosyal medyada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tesla CEO’su, Twitter platformundaki ismini değiştirdi ve Lorde Edge yaptı. Bunun popüler kripto para birimi Dogecoin ile ilgisini ortaya çıkaran yatırımcılar altcoin piyasasındaki hareketliliği hızlandırdı. 

  Elder Doge Kelimelerinin Anagramı 

  Özellikle Dogecoin babası olarak bilinen ve kripto para birimlerini destekleyen Elon Musk, sosyal medyadaki ismini değiştirmesiyle gündem oldu. Elon Musk, Twitter profilindeki kullanıcı adını Lorde Edge olarak değiştirdi. Bunun üzerine DOGE kurucu ortağı Markus, “Lorde Edge” kelimelerinin “Elder Doge” kelimelerinin bir anagramı olduğunu söyledi.

  Markus, bu durumun kasıtlı olarak veya tesadüf olarak da yapılmış olabileceğini düşünüyor. Elder Doge, Türkçeye birebir çeviri yapıldığında yaşlı Doge anlamına gelse de aynı zamanda kıdemli anlamı da taşıyor. Markus anagramı keşfettikten sonra “Bu kasıtlı olduğu anlamına gelmez ama bir anagram olduğu gerçek” yorumu yapmasıyla dikkat çekti. 

  DOGE Fiyatında Hareketliliğe Neden Oldu

  Son dönemde beklentilerin uzağında kalan meme kripto para birimi Dogecoin, yatırımcılarının büyük ilgisiyle karşılaştı. Elon Musk’ın bu hamlesi sonrasında DOGE fiyatı yüzde 5’ten fazla değer kazandı. Popüler kripto para birimi, bu yükselişe rağmen tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala uzakta yer alıyor. 

  DOGE coinin yeniden bir ATH görüp rekor kırabilmesi için yüzde 60 oranında yükseliş yaşaması gerekiyor. Köpek temalı popüler kripto para biriminin gelecekte nasıl bir performans göstereceği şimdiden merak ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle