Kripto Para

Elon Musk’tan bir yeni kripto paylaşımı! Fiyatı etkiledi

  Kripto para piyasası son haftalarda yıkım yaşadı. Lider Bitcoin (BTC) 30 bin dolar bandına, Ethereum (ETH) da 1.900 dolar bandına kadar geriledi. Bu gerilemeleri tetikleyen kişinin ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk olduğu düşünülüyor. Elon Musk, 22 Mayıs tarihinde Twitter’dan insanların kendisine olan öfkesi ile ilgili bir açıklamada bulundu.

  2021 yılında kripto para piyasaları, daha önce hiç olmadığı kadar popüler hale geldi. Bunda birçok faktörün payı var ancak bu popülarite artışında en büyük faktörlerden biri Elon Musk oldu. Elon Musk, 2021 yılında Jeff Bezos’u geride bırakarak “dünyanın en zengin insanı” unvanını elde etmişti. Ardından Elon Musk, kripto paralar ile ilgili Twitter paylaşımlarını yoğunlaştırdı. Elon Musk’ın Bitcoin’e ve özellikle Dogecoin’e (DOGE) destek vermesi, kripto para sektörünün daha geniş kitlelere ulaşmasını sağladı.

  Fitili Ateşleyen Paylaşımlar

  Kripto para sektörüne katkısı yadsınamaz olan Elon Musk, geçtiğimiz hafta yaptığı paylaşımlar sonrasında ise birdenbire kripto para piyasalarında “istenmeyen kişi” ilan edildi. Zira piyasaları tek bir tweet ile yönlendirme gücüne sahip olan Musk, Bitcoin ile ilgili olumsuz açıklamalarda bulundu. Elon Musk, BTC madenciliğinde kullanılan fosil yakıtlarının çevreye zarar verdiğini, bu nedenle de Tesla’nın artık BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini açıkladı. Musk’ın bu açıklamasından sadece 1,5 ay önce Tesla BTC ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurmuştu.

  Elon Musk’a Duyulan Öfke

  Elon Musk’ın çevrecilik ile ilgili paylaşımı piyasada endişe satışlarını başlattı. Daha sonra bu endişe ve satış baskısı, Çin’den gelen haberler ile çığ gibi büyüdü. Bu nedenle dünyanın her yerinden milyonlarca yatırımcı, Musk’a olan öfkesini sosyal medyadan dile getirdi. Hatta birçok kullanıcı, Musk’a olan öfkelerini duyurmak için Binance borsasına çağrıda bulundu. Yatırımcılar, borsanın Elon Musk ile özdeşleşen Dogecoin’i delist etmesini istedi. Piyasalarda inişli çıkışlı grafikler görülmeye devam ediyor. Ancak Elon Musk’a duyulan öfke hala tam olarak dinmiş değil.

  Elon Musk Hala Kripto Destekçisi Olduğunu Gösterdi

  Bir Twitter kullanıcısı da bu öfkeden yola çıkarak Elon Musk’a bir soru sordu. Kullanıcı “Elon, kripto paralar yüzünden size kızan insanlar hakkında ne düşünüyorsun?” diye sordu. Elon Musk bu soruya “Gerçek savaş fiat ve kripto arasındadır. Dengede, ikincisini destekliyorum.” yanıtını verdi. Elon Musk, insanların kendisine kızmaması gerektiğini ima etti ve hala kripto para destekçisi olduğunu gösterdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle