Kripto Para

Elon Musk’tan bir DOGE paylaşımı daha!

  Kripto para piyasalarında özellikle Dogecoin (DOGE) paylaşımları ile büyük bir popülarite yakalayan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir süredir ara verdiği DOGE tweetlerine tekrar başladı. Musk bu kez DOGE’un “yükseliş grafiğinin” yer aldığı bir MEM paylaşımı ile dikkat çekti.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi değer artışları ile karşılaştı. Ancak bu değer artışlarında en dikkat çekici sıçramaları Dogecoin (DOGE) yaptı. Şaka coin’i olan ve asla hareket etmesi dahi beklenmeyen DOGE, 2021 yılında arkasına sosyal medya gücü ile Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın rüzgarını aldı. Bu rüzgar ile dev yükselişler elde eden DOGE, özellikle Musk’ın tweetleri sonrası Elon Musk ile özdeşleşti. Ancak Elon Musk, bir süredir DOGE paylaşımlarına ara vermişti. Son günlerde sessizliğini bozan Musk, bir kez daha DOGE paylaşımında bulundu.

  Musk’ın DOGE Üzerindeki Etkisi Azalıyor

  Daha önceki DOGE paylaşımları ile DOGE fiyatının fırlamasını sağlayan Musk, 1 Temmuz tarihli paylaşımları ile DOGE’un benzer oranlarda yükselişe geçmesini sağlayamamıştı. DOGE üzerindeki etkisini yavaş yavaş kaybettiği düşünülen Musk, bu konuda en azından bir süre daha ısrarcı davranacak gibi görünüyor. Bu tavrını 2 Temmuz tarihli DOGE paylaşımı ile gösteren Musk, yine eğlenceli bir paylaşım ile dikkatleri çekti.

  Elon Musk’ın Paylaşımı

  Elon Musk’ın paylaştığı MEM görselinde, bir yatakta elinde bilgisayarı olan ve yanındaki kadınlar ile ilgilenmeyen bir adamın fotoğrafı görülüyor. Bilgisayar ekranını temsil eden görselde ise adamın Dogecoin’in “yükselen grafiğini” ve Polytopia ile ilgilendiği görülüyor. Elon Musk bu paylaşımı yaptığı sırada Dogecoin 0,244808 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Ancak paylaşım yine DOGE fiyatında bir sıçrama sağlayamadı.

  Baby Doge Coin Paylaşımı Yükselişi Getirmişti

  Elon Musk bu paylaşımından bir gün önce de Baby Doge Coin (BABYDOGE) ile ilgili bir paylaşımda bulunmuştu. Musk’ın Baby Doge paylaşımı, bu varlığın ciddi oranda yükselmesini sağlamıştı. Musk’ın Baby Doge paylaşımına kadarki son 14 günlük grafikte Baby Doge Coin’in %460 oranında yükseliş elde etti. Baby Doge paylaşımı ile yükselişin yolunu açan Musk, DOGE için aynı etkiyi yaratamadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle