Yatırım gurusundan BTC uyarısı

  Mobius Capital Partners Kurucusu Mark Mobius, Covid 19 salgını ile oluşan ekonomik kriz dönemine ve ülkelerin ekonomik hamlelerine dair değerlendirmelerde bulundu. Piyasalarda yatırım gurusu olarak tanımlanan Mobius, yatırımcılara portföy tavsiyesinde bulundu. Bitcoin hakkındaki düşüncelerini de paylaşan ünlü isim Bitcoin’in spekülatif  bir varlık olduğunu belirtti.

  Finansal piyasaların en popüler isimleri arasında yer alan Mark Mobius, dünyadaki ekonomik süreci ve ülkelerin ekonomik hamlelerini değerlendirdi. Türkiye’de yeni çıkan ekonomik reform paketi hakkındaki görüşlerini de açıklayan Mobius, olumlu yorumlar yaptı. Ünlü yatırımcı bu tür kriz dönemlerinde reform paketlerinin daha işlevsel olduğunu belirtti. Türkiye’nin ekonomik hamlelerinin ve yeni adımlarını takip ettiğini söyleyen Mobius, doğru adımlar atıldığını açıkladı.

  Mobius açıklamalarında ABD’de de onaylanan teşvik paketini ve Çin’in ekonomik durumunu da değerlendirdi. Bu ülkelerde ekonomik refaha doğru adımlar atıldığını açıklayan Mobius, gelişmekte olan pazarlar için sürecin iyi gittiğini belirtti. Mobius küresel piyasalarda genel durumu değerlendirdikten sonra yatırım enstrümanları hakkında da açıklama yaptı. Yatırımcılara portföy tavsiyesinde bulunan yatırım gurusu Bitcoin‘i eğlenceli bulduğunu belirtti. Mobius yatırımcıların Bitcoin’e karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi.

  Bitcoin spekülatif bir varlık, yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor

  Mark Mobius açıklamalarında son dönemlerin en çok konuşulan yatırım araçları arasında bulunan Bitcoin’e de yer vardı. Mobius Bitcoin’in son derece spekülatif bir varlık olduğunu belirtti. Bitcoin’in fiyatının hızla arttığını açıklayan Mobius, lider kripto parayı çok eğlenceli bulduğunu söyledi. Mobius yatırımcıların dikkat etmesi gereken noktanın ise Bitcoin’in arkasındaki algoritma olduğunu açıkladı.

  Mobius Bitcoin yatırımcılarının, Bitcoin’in kimler tarafından icat edildiğini ve arkasında nasıl bir algoritma olduğunu bilmesi gerektiğini söyledi. Bunları bilmeyen yatırımları için Bitcoin’in sadece spekülasyon demek olduğunu açıklayan ünlü yatırımcı, bu durumun da risk barındırdığını belirtti. Mobius Bitcoin yatırımcılarının dikkatli olması gerektiğini söyledi.

  Mobius’tan portföy tavsiyesi de geldi

  Mobius yatırımcılara bulunduğu portföy tavsiyesinde hisse senetlerinin çok önemli olduğunu söyledi. Bununla beraber değerli metallere de güvendiğini, altın ve gümüş gibi yatırım araçlarının zamana dayanıklılık göstereceğini belirtti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle