Grayscale’ın topladığı altcoinlerden beklenti büyük

  Kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kurumsal firmaların tercihi olan Grayscale fonu kripto para alımlarını hızlandırdı. Fon bünyesine katılan altcoinler, yatırımcıların da radarına takılıyor…

  Bitcoin (BTC) başta olmak üzere diğer önemli kripto para varlıklarına güvenli şekilde yatırım yapma imkanı sunan Grayscale fonu yatırımcılar tarafından izleniyor. Son dönemde volatil bir görüntü çizen kripto para piyasasında düşüşler meydana gelmesine rağmen Grayscale fonunda alımların devam ettiği görüldü. ByBt verileri, Grayscale fonuna hangi altcoinlerin eklendiğini ortaya çıkardı. 

  Grayscale fonu üzerindeki alım ve satım işlemlerini takip eden uzmanlar, son bir haftalık değişime dikkat çekiyor. Tablonun pozitif bir görünüm sunduğunu söyleyen kripto para uzmanları, Bitcoin ve major altcoinlerin satıldığını gözler önüne serdi. Kurumsal şirketler, Grayscale fonundan BTC ve önde gelen altcoinlerini satmaya başladı.

  En Çok Talep Gören Altcoinler

  Bu süreçte başka kripto para birimlerine yönelen kurumsal şirketlerin satın aldıkları altcoin projeleri de yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. Veriler, kurumsalların son haftalarda ZEN, XLM, MANA, LPT, FIL, LINK ve BAT topladığını ortaya çıkardı. Altcoin yatırımcıları da bu projelerde yükseliş beklentisi oluşması sebebiyle yoğun ilgi göstermeye başladı. 

  BTC hakimiyeti son dönemde kripto para piyasası üzerinde düşüş yaşamaya devam ediyor. Kripto para analistleri, piyasadaki paranın BTC ve major altcoinlerden daha düşük değerli ve işlem hacmine sahip altcoinlere aktığını vurguluyor. Öte yandan BTC’deki kararsız ve hareketli grafiğe karşı Ethereum’daki güçlü duruş da dikkatlerden kaçmadı.

  Altcoin Fiyatında Yükseliş Gelir Mi?

  Son dönemde BTC ve bazı önde gelen altcoin projelerinde ciddi düşüşler meydana gelse de Ethereum fiyatındaki güçlü duruş, yatırımcıları umutlandırıyor. Kripto para uzmanları ETH fiyatındaki bu yükseliş trendinin diğer altcoin projelerini de olumlu etkileyeceğini belirtiyor. Öte yandan analistler son düzeltme sırasında simetrik üçgen formasyonunun aşağı yönlü kırılmasının ayı piyasası işaretleri verdiğini hatırlattı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle