Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Haziran 2021

  Bitcoin fiyatında yaşanan sert düzeltmeler, kripto para piyasasında son dönemde panik yaratan düşüşlere neden olmuştu. 9 Haziran gününe pozitif başlayan Bitcoin’in peşinden popüler altcoin fiyatlarında da yükseliş hareketleri görüldü. Çabuk toparlanan kripto para birimleri yatırımcıların yüzünü güldürmeye başladı.

  Gün içinde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen gelişmeleri ve önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Bitcoin ile ilgili yasa tasarısını Kongre'ye gönderdi ve kongre bahsi geçen tasarıyı onayladı. Böylelikle El Salvador, Bitcoin’i yasal varlık haline getiren tasarıyı oyladı ve resmen onayladı. Aynı zamanda kripto para sektöründe Bitcoin’i yasal para olarak gören ilk devlet El Salvador oldu. 

  Meksika, Bitcoin‘i benimseyen Latin Amerika ülkeleri arasına katıldığı açıklandı. Eduardo Murat Hinojosa, Temsilciler Meclisi’nde kripto para varlıkları için yasal bir çerçeve önereceğini söyledi. El Salvador’dan sonra diğer Latin Amerika ülkelerinin de Bitcoin’i yasallaştırması bekleniyor

  Yönetimi altında toplamda 157.1 milyar dolar değerinde varlık bulunduran Victory Capital, kripto para piyasasına giriş yapabilmek için harekete geçti. Dev varlık yönetim firması, ABD’li kripto para yatırımcılarına sunulacak enstrümanlara sponsorluk yapacağını duyurdu. Bu gelişme BTC fiyatındaki yükselişi destekledi.

  Son verilere göre Çin merkezli madencilik havuzlarının hash rate oranının son 1 gün içinde yüzde 11 ile yüzde 30 arasında düşüş yaşaması sektörde panik yarattı. Kripto para borsaları Binance ve Huobi’nin madencilik havuzlarının da kayıp yaşaması yatırımcıları endişelendirdi. Öte yandan Çin dışında faaliyet gösteren havuzlarda keskin bir değişim yaşanmaması teselli oldu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para basınına yansıyan olumlu haberlerin etkisi ile Bitcoin fiyatındaki toparlanma belirtileri hız kazandı. Lider kripto para birimi 9 Haziran Çarşamba gününde yüzde 9’dan fazla yükselerek yeniden 35 bin dolar seviyelerine göz kırptı. Piyasadaki ralliden etkilenen popüler altcoinlerde de ciddi yükselişler görüldü. Ethereum (ETH) fiyatında yüzde 5’ten, Binance Coin (BNB) ile Cardano (ADA) fiyatlarında ise yüzde 7’nin üzerinde artış gerçekleşti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle