Kripto Para

Kripto destekçisi Elon Musk BTC sattı mı? Tesla bilançosu açıklanıyor

  Kripto paraları desteklediği bilinen Elon Musk, sahibi olduğu Tesla şirketi adına çok sayıda Bitcoin (BTC) yatırımı yapmıştı. Dünyanın en zenginlerinden biri olan Musk’ın aradan geçen sürede BTC satışı yapıp yapmadığı merak ediliyor. Tesla’nın bilanço verileri bu gece açıklanan raporla kamuoyuna duyurulacak.

  Elektrikli araç sektörünün zirvesinde yer alan Tesla şirketi için kritik bir gün gelip çattı. Tesla’nın merakla beklenen 2. çeyrek raporu bu gece Türkiye saati ile 00:30’da açıklanacak. Geçen sene kripto paraların sert düşüş yaşadığı dönemde kasasındaki BTC’lerin yaklaşık yüzde 75’ini satan Tesla’nın yatırımları merak ediliyor.

  Kripto para destekçisi olduğunu sık sık dile getiren Elon Musk, boğa piyasası döneminde Bitcoin yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Ayı piyasasında BTC satışlarıyla kripto para topluluğunun tepkisini toplayan Tesla CEO’su bu satışlardan 930 milyon dolarlık bir nakit yaratmıştı. Tesla’nın aradan geçen bu sürede kasasında kalan BTC’lerden satıp satmadığı bilanço raporunda belli olacak.

  Tesla BTC Sattı Mı?

  Elon Musk, elektrikli otomobil sektörüne damgasını vuran şirketi Tesla ile önemli kazançlara imza attı. Son dönemde Çin’i ziyaret etmesi ve Şangay’daki dev Tesla fabrikasıyla adından söz ettiren ünlü milyarderin kazanç raporuna ilişkin açıklamaları merak ediliyor. Tesla, geçen sene mayıs ayında Terra LUNA çöküşüyle birlikte elindeki BTC’leri 29 bin dolardan satmıştı. Tesla’nın bu satıştan sonra daha düşük fiyattan BTC alıp almadığı henüz bilinmiyor.

  BTC Hakkında Çelişkili Açıklamalar Yaptı

  İlk kez 2021 yılının Şubat ayında BTC yatırımı yapan Tesla 1.5 milyar dolarlık alımla tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Mart ayında kripto paralardaki pozitif hareketlilik devam ederken Tesla araçların BTC ile satılacağı açıklanmıştı. Şirket, ilk olarak 2021 Nisan ayında BTC satmaya başladı ve 272 milyon doları kasasına koydu.

  Bitcoin ve kripto para destekçisi olduğu bilinen Elon Musk’ın çelişkili ifadeleri bu dönemde gündem olmuştu. Daha önceden “Keşke 8 yıl önce BTC alsaydım” diyen ünlü milyarder ayı piyasası başlangıcında madenciliğin çevreye zarar verdiğini iddia ederek BTC ile araç satışını kaldırdı. Şirketin şu anda elinde 10 binden fazla BTC tuttuğu düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle