Kripto Para

Elon Musk sıra dışı “DOGE” paylaşımı ile yine gündemde!

  2021 yılında Twitter üzerinden yaptığı Dogecoin (DOGE) temalı paylaşımları ile Dogecoin topluluğunun fahri başkanı ilan edilen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan bir yeni Dogecoin paylaşımı daha geldi. Musk, bu kez de CoinDesk tarafından paylaşılan bir gönderiye sıra dışı bir “Doge” yanıtı verdi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında hem genel olarak sosyal medyada hem de kripto para piyasalarında dünyanın en popüler isimlerinden biri haline geldi. Özellikle de yaptığı esprili Dogecoin (DOGE) temalı paylaşımlar ile DOGE’un çok ciddi değer artışları yaşamasında pay sahibi olan Elon Musk, bu paylaşımları ve tavırları ile Dogecoin topluluğunun fahri başkanı da ilan edildi. Geçtiğimiz günlerde Binance borsasına Dogecoin yatırımcılarının karşılaştığı sorunları soran Musk, bu kez de CoinDesk’in Twitter paylaşımına sıra dışı bir “Doge” yanıtı vererek gündeme geldi.

  CoinDesk, ETH Ağındaki İşlem Ücretlerini Eleştirdi

  Twitter’dan CoinDesk, “Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri, ağı küçük yatırımcılar için erişilemez bir noktaya getirdi” başlıklı bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımında bazı verilere de yer veren CoinDesk, bu paylaşımında Kaiko’nun haftalık araştırma raporuna da yer verdi. Paylaşımda, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün, tüm katılımcıların herhangi bir merkeziyete ihtiyaç duymadan finansal hizmetlerden yararlanabilmesi için ortaya çıktığı ancak ETH ağındaki yüksek işlem ücretlerinin, büyük ölçekli yatırımcılar dışında erişilemez olduğu belirtildi.

  Elon Musk Ne Demek İstedi?

  Dogecoin’in en popüler savunucusu olan Elon Musk da CoinDesk’in söz konusu bu paylaşımına “Dooooge” şeklinde bir yanıt verdi. Elon Musk’ın bu paylaşımı, sosyal medyada çeşitli söylentileri de beraberinde getirdi. Ancak bu söylentiler arasında en yoğun olanı, Elon Musk’ın yeniden Dogecoin’i övmeye başladığı yönünde yapılan tahminler oldu. Birçok kişi, CoinDesk’in “Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin fazla olmasını eleştirdiği” bu yazıya karşılık, Musk’ın “Dogecoin’deki işlem ücretlerinin düşük olduğuna” atıfta bulunması olarak yorumlandı.

  Dogecoin Destekleri ve Eleştirileri

  Dogecoin her ne kadar arkasına Tesla CEO’su Elon Musk ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi isimlerin desteğini almış olsa da Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da dahil olmak üzere birçok isim de Dogecoin’i eleştirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere birkaç hafta önce Garlinghouse, Dogecoin’in sınırsız arzından dolayı enflasyonist bir varlık olduğunu dile getirerek kripto parayı eleştirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle