BTC'de mega boğanın ayak sesleri! Gözler bu fiyata çevrildi

  Kripto para piyasasındaki yükseliş hareketinin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Tecrübeli kripto para analisti Kevin Svenson, Bitcoin’in (BTC) ralliye devam ederek yüzde 130’luk bir değerleme yapabileceğini öne sürdü.

  Hafta başında 30 bin dolar seviyesini test eden BTC, BlackRock spot BTC ETF haberlerinin yalanlanmasıyla bu kazançlarını geri vermişti. Ardından dünkü yükselişle yatırımcılarını heyecanlandıran BTC ikinci kez 30 bin doları geçti. Psikolojik direnç bölgesinde yukarı yönlü hareketleri zorlayan en büyük kripto paranın bir sonraki hamlesi merak konusu oldu.

  Yatırımcılar, BTC ve kripto paralarda uzun süredir bekledikleri boğa piyasasının teyitli bir şekilde başlamasını bekliyor. Bazı analistler, halihazırda boğa piyasasının başlangıcında olduğumuzu öne sürse de belirsizlik sürüyor. Son olarak deneyimli kripto para analisti Kevin Svenson’dan gelen açıklamalar yatırımcıların yüzünü güldürdü.

  BTC Fiyatında Yüzde 130 Yükseliş Beklentisi

  Ünlü analist Sevenson, BTC’nin son 4 ayın zirvesini test etmesiyle birlikte kripto paranın geleceğine dair iyimser olduğunu söyledi. BTC grafiğini analiz eden uzmana göre BTC için büyük yükseliş ihtimali güç kazandı. Kripto paralarda yatırımcılara kâr getiren rallileri önceden söylemesiyle tanınan Kevin Svenson yine kripto para topluluğunun gündemine oturdu.

  Ünlü analist Youtube kanalından paylaştığı son videoda BTC analizi yaptı. Lider kripto para birimi BTC’nin önemli bir direnç seviyesini aşıp desteğe dönüştürmesiyle birlikte mega boğanın başlayacağını söyledi. Svenson, grafikte bu şekilde teyit görüldüğünde BTC’nin mevcut fiyattan yaklaşık yüzde 130 oranında değer kazanmasını bekliyor.

  Volatilite ve Yükseliş Hızı Artacak

  Kripto paralarda mega boğayı bekleyen yatırımcıları heyecanlandıran ifadeler kullanan Svenson, “Nihayetinde 32 bin dolar direncinin üzerine çıktığımızda ve onu destek olarak teyit ettiğimizde muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesine (69 bin dolar civarı) doğru büyük bir hareket olacak.” dedi. Ünlü analist, 32 bin doların aşılmasıyla birlikte 70 bin dolara yükselen banda geçileceğini hatırlattı.

  BTC’nin burayı destek yapması durumunda volatilitenin hızla artacağı uyarısında bulunan Svenson şunları söyledi: “Geçmişte 32 bin dolardan en tepeye, en aşağıya ve en yukarıya doğru yüksek volatiliteli hareketler gördük. Başlangıçta rekor tazelenmese bile 32 bin dolar bölgesinin üzerinde büyük bir hareketlilik göreceğimizi düşünüyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle