BTC fiyatında kullanıcı beklentileri açıklandı

  Nickel Digital Asset Management Bitcoin ve kripto para yatırımlarına yönelik beklentilerle ilgili anket gerçekleştirdi. Sonuçları açıklanan ankette birçok katılımcı piyasadan yükseliş beklediğini açıkladı. 2021 yılında piyasaya birçok yeni yatırımcı girecek.

  İngiltere merkezli yatırım firmaları arasında yer alan Nickel Digital Asset Management Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik anket yaptı. Anket sonuçlarını paylaşan firma beklenen fiyat artışının Bitcoin piyasasına olumlu yansıyacağını ortaya koydu

  Anket katılımcıları beklenen artış üzerinde farklı yorumlarda bulundu. Yüzde 56’lık kesim 2 yıl içinde artış beklerken yüzde 21’lik kesim bu yıl içinde ciddi bir artış tahmininde bulundu. Yüzde 56’lık kesim çok hafif bir artış beklediğini belirtti. Katılımcıların yüzde 72’lik kesimi ilk kez kripto para yatırımı yapacağını söyledi. Bitcoin piyasalarında beklenen değer artışına yönelik yapılan ankette, katılımcılar arasından yüzde 85’lik kesim mevcut Bitcoin yatırımlarını arttıracağını ve yatırımlarına devam edeceği ifadelerinde bulundu.

  Neden Olarak Fiyat Para Değerinden Korunmayı Gösterdiler

  Ünlü firmaının yaptığı ankete katılan yatırımcıların yüzde 56’lık kesim 2 yıl içinde artış beklerken yüzde 21’lik kesim bu yıl içinde ciddi bir artış beklentisi açıkladı. Artış bekleyen katılımcılar beklentilerinin nedenleri ile ilgili ise farklı değerlendirmelerde bulundu. Katılımcıların yüzde 40’lık kısmı Bitcoin yatırımlarının artmasının nedeni olarak kuyruk riskinden, para arzının arttırılmasından ve fiat para değerinin düşüşünden korunmak olarak belirttiler.

  Sektör Alt Yapısının Değişmesi İle Yatırımcı Kitleleri Farklılaştı

  İngiltere Londra merkezli yatırım firmaları arasında yer alan Nickel Digital Asset Management’in kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Cracholiv anket sonuçları ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Cravholiv ana akım yatırımcılarının da sektöre girmeye başladığını söyledi. Sektör altyapısının değişmesi ile yeni yatırımcı kitlelerinin de sektöre girdiği belirten CEO’nun açıklamaları arasında fiyatlardaki hareketliliğin devam edeceği de yer aldı.

  Cracholiv, yeni teknolojilere alışma evrelerinde sert hareketlerin beklentiler dahilinde olduğunu söyledi. Fiyat hareketlerinin düz bir çizgide yer almasının mümkün olmadığını belirtti. Yatırımların uzun vadede yapılmasının daha doğru olacağını belirten Cracholiv, yatırımların sert hareketlere ve risk seviyelerine karşı dayanıklı olması gerektiğini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle