Kripto Para

Hint topluluğu kripto para yasaklarına isyan etti

  Hindistan’da kripto paraların yasaklanmasının gündeme gelmesinin ardından Hindistan İnternet ve Mobil Derneği, yasakların gerçekleşmemesine yönelik açıklamalarda bulundu. Dernek kripto para sisteminin ülkeye birçok açıdan fayda sağladığını iddia ediyor.

  Kısa süre önce daha Hindistan’da son dönemde kullanım oranı oldukça artan kripto paraların yasaklanması gündeme gelmişti. Ülkede kripto para piyasasına girmek isteyen yatırımcı sayısı her geçen gün artıyor. Hükümetin kripto paraları yasaklama ihtimali karşısında ise Hindistan İnternet ve Mobil Derneği’nden açıklama geldi. Dernek kripto paraların ülke ekonomisine ve gelişmişlik düzeyine katkı sağladığını düşünüyor. Yasaklama yerine ise kripto para sistemine düzenleme getirilmesi önerildi.

  Hindistan’da kripto paraların yasaklanmasına yönelik tasarının gündeme gelmesine yönelik açıklama yapan dernek, kripto paraların hem Hindistan’da hem de yurt dışında kritik bir öneme sahip olduğunu belirtti. Kripto paraların ülkenin ekonomisine ve dijitalleşme çalışmalarına katkı sağladığını belirten dernek, hükümete farklı öneriler sundu.

  Kripto paralar ülke ekonomisine katkı sağlıyor

  Hindistan İnternet ve Mobil Derneği yaptığı açıklama ile yasak konusunda hükümete çağrıda bulundu. Dernek kripto paraların finans, hukuk ve pazarlama gibi birçok alanda ülkeye katkı sağladığını belirtti. Bununla beraber kripto paraların Hindistan’ın dijitalleşmesine yönelik de katkısı olduğunu belirten dernek, ülkenin bu şekilde daha hızlı ilerleme kaydedeceğini belirtti.

  Kripto para piyasasının ülke ekonomisine önemli katkı sunduğunu açıklayan dernek, ülkede 10 milyonu aşkın kripto para kullanıcısının bulunduğunu belirtti. Kripto para kurumlarına yapılan toplam yatırımın şuan için 1 milyar dolar olduğunu belirten dernek yasaklamanın getirilmesi durumunda ekonomik olarak kayıp yaşanacağını kaydetti.

  Hindistan’da kripto para sistemine düzenleme getirilmeli

  Hindistan İnternet ve Mobil Derneği’nin yasaklara karşı durmasının yanı sıra ülkedeki hukuk şirketi Nishith Desai Associates kurucusu olan Nishith Desai de yasaklar yerine düzenleme getirilmesi gerektiğini belirtti. Desai gelişmiş ülkelerde olduğu gibi kripto para konusunda düzenlemelerin yapılması gerektiğini düşünüyor. Nishith Desai kripto para sisteminin düzenlenmesinin ülkede gelir, girişim ve istihdam oranlarının artmasını sağlayacağını belirtiyor. Ülkede kripto paraların yasaklanmaması ve sisteme düzenleme getirilmesine yönelik talep artıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle