NFT çılgınlığına hazırlanan ADA fiyatı yükselir mi?

  Son dönemde kripto para sektörüne damgasını vuran NFT çılgınlığına yönelik bir hamle de Cardano ağından geldi. Cardano CEO’su Hoskinson, bu konuda görüşmelere devam ettiklerini söyledi…

  Non Fungible Token kısaca NFT’ler, blok zincir ve kripto para sektörüne bu yıl damgasını vuran gelişmeler arasında yer alıyor. Cardano ekibi de NFT pazar yerlerinin ağ üzerinde yer alması için sektördeki diğer şirketler ile görüşmeler halinde olduklarını açıkladı. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bu gelişmelerin ADA fiyatına olumlu yansıyacağı düşünülüyor.

  Son dönemin popüler altcoin projelerinden olan Cardano CEO’su Charles Hoskinson, kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Hoskinson, Cardano ağında NFT pazar yerlerinin yer alması için birtakım görüşmeler gerçekleştirdiklerini açıkladı. Yaklaşan Alonzo hard fork hamlesi için bazı çalışmalar yaparken, yeni projesinin de NFT’ler ve NFT pazarına odaklanacağını söyleyen Cardano kurucusu dikkatleri üzerine çekti.

  Cardano Ağında NFT Pazar Yeri Hazırlığı

  Yükselen grafiği ile dikkat çeken Cardano’nun blok zincirine geçişle ilgili bu tür birkaç NFT pazar yeri ile görüşmeler yaptığını belirten Hoskinson, Cardano topluluğunu heyecanlandırdı. Bu yıl kripto para birimi sektöründeki en popüler trendlerin başında NFT’ler geliyor. Non Fungible Token olarak bilinen bu araçlar, sanatçıların kripto para dünyasında benzersiz içerik oluşturmasına olanak tanıyor.

  Sanatçılar başta olmak üzere, sporcular ve ünlü isimlerin benzersiz, simge haline getirilmiş içerik oluşturmasını ve bunları online platformdan satması NFT’ler ile mümkün hale geldi. Özellikle giderek popülerlik kazanan NFT dünyasında bazı dijital sanat eserleri 69 milyon dolarlık değerlere kadar ulaştı. 

  Hoskinson’dan NFT Açıklaması

  Cardano kurucusu Charles Hoskinson, NTF pazar yerinin gelecekte çok büyük bir olay haline geleceğini söylerken, ağ üzerinde bu yönde girişimlere başladıklarını açıkladı: “Bu protokolleri oluşturmak çok kolay; bunlarla ortak olmak çok kolay; sadece NFT’lerde, ilk 10 pazar yerinden birkaçı ile iletişime geçtik ve onları Cardano’ya aktaracak görüşmelere çoktan başladık. Çünkü neden olmasın? Bu kolay bir görüşme.” Kripto para uzmanları bu gelişmelerin Cardano (ADA) fiyatına olumlu yansıyabileceğini belirtiyor.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle