Kripto Para

İspanyol devi Barça, kripto tekliflerini reddetti

  2021 yılında taraftar token’ları ciddi bir popülarite kazandı. Bu noktada Socios.com ön plana çıkarken, Socios ile taraftar token anlaşması bulunan Barcelona FC’nin yaz döneminden bu yana sponsorluk anlaşmalarında birçok kripto para şirketinden teklif aldığı ancak bu teklifleri “sektörün riskli” olması gerekçesi ile reddettiği öğrenildi.

  2021 yılı, kripto para endüstrisi için oldukça verimli geçti. Bitcoin (BTC) öncülüğünde tüm sektör ciddi bir popülarite yakalarken, 2021 yılında taraftar token’ları da küresel çapta büyük bir ilgiyle karşılaştı. Bu noktada Socios.com da kurduğu taraftar token işbirlikleri ile ön plana çıktı. Socios ile taraftar token anlaşması bulunan İspanyol devi Barcelona FC’nin, yaz dönemlerinden bu yana başta forma sponsorluğu olmak üzere çeşitli kripto para şirketlerinden teklifler aldığı ancak yönetimin bu teklifleri, “sektörün riskli” olması gerekçesi ile reddettiği öğrenildi.

  Barcelona’nın Teklifleri Reddettiği Öğrenildi

  Barcelona FC’nin yaz dönemlerinden bu yana birçok kripto para şirketinden sponsorluk anlaşması teklifi aldığı ancak bunları reddettiği ortaya çıktı. Şimdilerde Spotify ile hem forma sponsorluğu hem de Camp Nou stadının isim hakkı konusunda bir anlaşmaya imza atmak üzere olan kulübün, kripto para şirketlerinin odağında olduğu öğrenildi. İspanyol medyasından Marca’nın haberine göre Barcelona FC’nin, kripto para şirketlerinden aldığı sponsorluk tekliflerini, sektörün riskli olması gerekçesi ile reddettiği ve büyük bir anlaşma yapılmasına şu an sıcak bakmadığı belirtildi.

  “Şu An İçin Etik Olmayan Bir Endüstri”

  Marca’da yer alan haberde herhangi bir şirket ismi verilmedi. Ancak Katalan takımına kripto şirketlerinden gelen tekliflerin, Spotify’ın önerilerinden daha yüksek meblağlarda olduğu ve kulübün buna rağmen teklifleri reddettiği belirtildi. Haberde, söz konusu teklifin 70 milyon Euro olduğu iddialarına da yer verildi. Habere göre ismi verilmeyen bir yönetim kurulu üyesi “Burası spekülatif bir sektör. Riskli, yüksek derecede değişken ve şu an için etik olmayan bir endüstri” dedi.

  Barcelona Spotify ile Anlaşıyor

  Barcelona FC’nin, Rakuten ile olan forma sponsorluk anlaşması bu sezon sonunda sonlanacak. İspanyol devi, yeni sezonda çok büyük ihtimalle Spotify’ın forma sponsorluğunda sahaya çıkmaya başlayacak. Ayrıca Spotify ile olan anlaşma, maç formalarının yanı sıra antrenman ekipmanlarını da kapsayacak. Barcelona FC’nin antrenman formalarında şu an Türk şirketi olan Beko’nun adı bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle