Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 5 Mayıs 2021

  Kripto para piyasasında oldukça volatil geçen bir işlem günü tamamlanırken, bazı kripto para birimlerinde önce düşüş ardından toparlanma sinyalleri görüldü. Güne kayıpla başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de piyasaya yansıyan olumlu havanın etkisiyle pozitif görünüme geçti.

  5 Mayıs Çarşamba gününde kripto para piyasasında gündem olan gelişmeleri ve önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından yapılan son açıklama ile birlikte Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde düşüş sinyalleri hız kazandı. Yellen, ekonominin daha kötüye gitmemesi için faiz oranlarının arttırılması gerekebileceğini vurgulayınca BTC değer kaybetmeye başladı. 

  JPMorgan CEO’su Jamie Dimon son açıklamasında Bitcoin destekçisi olmadığını söylerken müşterilerinin lider kripto para birimine olan ilgisinin her geçen gün arttığını kaydetti. JPMorgan müşterilerinin hali hazırda aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonuna yatırım yapabilme avantajına sahip olduğunu hatırlattı

  Çin Halk Bankası (PBoC) ve Alibaba Group’un bağlı kuruluşu Ant Group, CBDC destekleyen bir platform oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’luğunu yapan Changpeng Zhao, tüm birikimlerini BTC ve Binance Coin (BNB) olarak tuttuğunu açıkladı

  On-chain verilere göre profesyonel yatırımcılar, gerileyen piyasada dip fiyattan BTC alarak yatırımlarını hızlandırdı. Dogecoin piyasasındaki servet dağılımı eşitsizliği giderek derinleşmesi altcoin yatırımcılarında endişe yarattı. Kripto para saklama firması NYDIG, bazı ABD’li bankaların yakında müşterilerine Bitcoin alım satım ve saklama hizmeti sınacağını iddia etti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güne Janet Yellen’ın açıklamaları sebebiyle negatif görünümde başlayan BTC, bir süre sonra toparlandı ve yüzde 1.26 oranında artış gösterdi. BTC fiyatı, kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre yeniden 56 bin doların üzerine çıkmayı başardı. 

  Altcoinlerde de BTC’ye benzer şekilde önce düşüş ardından yükseliş hareketleri görüldü. Günün en çok kazandıran altcoin projelerinden biri yüzde 14.45 oranında artan Dogecoin (DOGE) oldu. Onun hemen ardından yatırımcısının yüzünü güldüren kripto paralar Litecoin (LTC) ile Ripple (XRP) geldi. Günü kayıpla kapatmaya hazırlanan projelerin başında Ethereum (ETH) yer aldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle