Draken (DRK) Coin Nedir? DRK Nereden ve Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda staking işlemlerini tercih edenlerin yakın takibindeki DRK Coin hakkında bilgileri sunacağız. DRK Coin nedir, nereden, nasıl alınır, proje amacı ne, avantajları, dezavantajları, gelecekteki olası fiyatı ne gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık.

  Draken (DRK) Coin Nedir?

  Draken (DRK) Coin, DRK platformunun yerel kripto para birimidir. Merkeziyetsiz finansal işlemlerin en verimli şekilde gerçekleştirilebilmesi için oluşturulan DRK platformunda, staking ve borç verme işlemleri DRK Coin ile yapılır. DRK Coin, aynı zamanda drakenx.io oyun platformunda yer alan oyunda kullanılabilen dijital öğelerin alınmasına imkan sunan kripto paradır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Draken (DRK) Coin projesinin amacı bir DeFi projesi olarak sadece merkeziyetsiz finansal işlem alanlarına yönelerek, staking ve borç verme üzerinden en etkili kazancı yatırımcılara sunabilmektir. Proje akıllı sözleşmeler üzerinden staking işlemine imkan tanıyarak, Pos konsensüs ile daha az enerji tüketimi ile coin kazandırma yolunu benimsemiştir. Projenin hedefi DRK Coin sahiplerine akıllı sözleşmeler ile merkeziyetsiz finansta gerçek durumlara bağlı değişimleri yeniden inşa etme hakkını vermektir. Proje hakkında diğer bilgileri, şu adresteki resmi web sayfasından bulabilirsiniz.

  Draken Coin Yorum

  DRK Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, özellikle ideal likiditede staking’i yapmak ve merkeziyetsiz işlemlerde hız kazanmak için DRK Coin tercih ettiklerini açıklıyorlar. Diğer yandan DRK Coin ile gerçekleştirdikleri takas işlemlerinde de oldukça düşük masraflardan yararlandıklarını yorumlarında açıklamışlar.

  DRK Coin Geleceği

  DRK Coin geleceği hakkında tahminde bulunan analistler, değer kazanımının 2021 senesinde meydana gelebileceğini belirtiyorlar. Analistlere göre, DRK Coin’in 2021 sene sonunda 0.060 dolar seviyesine çıkış yapabilir. 2022 senesinin ilk yarısı içinde ise 0.52 dolar bandına gerileyebileceğini ifade ettiler. Analistler DRK Coin’in yakın geleceğinde fiyat artışı olabileceğini, uzak geleceğinde değer kaybının gündeme gelebileceğini tahmin ediyorlar.

  Draken (DRK) Coin Nereden Alınır?

  DRK Coin satın alınabilen yerler, Bilaxy, Hotbit, Finebox gibi kripto para borsalarıdır. Bu 3 platformda hesaba sahip olan ve hesabında yatırım amaçlı bakiyesi olan kişiler, DRK Coin satın alma şansına sahiplerdir.

  Draken (DRK) Coin Nasıl Alınır?

  DRK Coin almak için atılması gereken adımlar şu şekildedir:

  • 1. Adım: DRK Coin’in İşlem listesinde yer aldığı borsalardan herhangi birine erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Borsanın hesap oluşturma işlem menüsüne giriş yapılarak gelen KYC işlem adımlarını tamamlanır ve hesap açılır.
  • 3. Adım: Hesaba, borsaya ait para yatırma işlem sekmesine giriş ardından tercih edilen bir para yatırma yöntemi ile transfer yapılır.
  • 4. Adım: Hesap bakiyesinin oluşumu ardından borsanın “kripto al“ sekmesine tıklanıp paritesinin olduğu satın alma sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma sayfasında güncel fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden DRK Coin satın alma emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan kripto paralar sanal cüzdanda veya güvenlik koşulları daha üstün olan donanım cüzdanda saklanabilirler. 

  Adımların doğru izlenmesi ardından satın alma başarılı şekilde tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  DRK Coin avantajları hakkında bilgileri:

  • Faiz Kazancı: DRK Coin sahipleri, DRK Coin bakiyelerinin bir kısmını borç ihtiyacı olan diğer kullanıcılara akıllı sözleşme üzerinden verebilirler. Verdikleri kredilerin geri ödemesini faizli talep ederek kazanç elde ederler. 
  • Staking ve Pasif Gelir: DRK Coin sahipleri coinlerini belirli vadede kilitleyerek yani stake ederek, vade sonunda pasif kazanç elde etme şansına sahiplerdir. 
  • Düşük Masraf ve Hız: DRK Coin ile kripto para cüzdanları arasındaki transferlerde veya kripto para takas işleminde düşük masraf ödenirken, işlem onayları en düşük sürede alınır. 

  Dezavantajları Ne?

  DRK Coin dezavantajları şunlardır:

  • Kripto Paraya Sınırlı Erişim: DRK Coin, Binance, Coinbase, Huobi Global gibi işlem hacmi geniş ve küresel kripto para borsalarından işlemde değildir. Sadece 3 borsadan alınan coin’e her hesap üzerinden ulaşmak ve işlem yapmak mümkün değildir. 
  • Saldırı Riski: DRK Coin, çevrimiçi modda saklama sunan sanal cüzdandayken, ağda oluşabilecek saldırı riski altındadır. Çevrimdışı saklama yapılabilen donanım cüzdanlar bu riski önler. 

  Sonuç

  DRK Coin, merkeziyetsiz finansal işlemlerin yapıldığı DRK adlı DeFi platformunun kripto para birimidir. Analistler, merkeziyetsiz finansal işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan DRK Coin’in 2021’de değerlenebileceğini tahmin ediyorlar. Kendi ağına sahip olan bir coin DRK. Özellikle de gizliliğe önem veren yapısı ile tercih ediliyor.

  DeFi kullanıcılarının bu coini keşfetmesi ile birlikte daha çok değerleneceği düşünülen DRK geleceği parlak görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle