BTC’yi Amazon hisselerine benzetti: Daha emekleme döneminde

  SkyBridge Capital’in kurucusu ve girişimci Anthony Scaramucci, son açıklamalarında bir kez daha Bitcoin’e (BTC) olan güvenini gösterdi. Scaramucci, Bitcoin’in son dönemlerdeki değer kayıplarına şaşırmadığını, önümüzdeki 24 ay içinde Bitcoin’in yeni rekorlar kıracağına inandığını belirtti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ayında çok sert darbeler aldı ve piyasada bir paniğe neden oldu. Bitcoin Ocak ayında 42 bin dolar, Şubat ayında 58 bin dolar, Mart ayında 62 bin dolar ile tüm zamanların rekorlarını kırdı. Her ay rekorunun üzerine koyan BTC, Nisan ayında 64 bin dolar ile rekorunu tazeledikten sonra Mayıs ayı için de piyasada benzer beklentiler oluştu. Ancak BTC beklentilerin tam aksine hareket etti ve Mayıs ayında 30 bin dolar bandını gördü. Bu da geleceğe yönelik Bitcoin fiyat tahminlerinin aşağı yönlü güncellenmesine yol açtı.

  Scaramucci BTC 24 Aylık Süreçte Yeni Rekorlar Kıracağına İnanıyor

  Piyasada birçok ünlü isim, Bitcoin fiyatı konusundaki fikrini aşağı yönlü değiştirdi. Ancak SkyBridge Capital kurucusu ve girişimci Anthony Scaramucci o isimlerden biri değil. Scaramucci, uzun süredir BTC’ye olan desteği ve güveni ile tanınıyor. CNBC ile röportaj gerçekleştiren Scaramucci, Bitcoin’in son dönemlerdeki değer kayıpları karşısında şaşırmadığını ifade etti. Ünlü girişimci tam aksine, Bitcoin’in önümüzdeki 24 aylık süreçte yeni rekorlar kıracağına inandığını ifade etti.

  Scaramucci’ye Göre BTC Bu Düşüşlerin Üstesinden Gelecek

  Anthony Scaramucci söz konusu röportajında, BTC’nin aşağı eğilimli fiyat oynaklığı konusunda bir de güvence verdi. Ünlü girişimciye göre BTC bu düşüşlerin üstesinden gelmeyi başaracak. Ayrıca Scaramucci, bu sert düşüşlere rağmen Bitcoin’in 2021 performansında hala %10’luk artışta olduğunu hatırlattı. Scaramucci, Bitcoin’in geleceğine yönelik güvencesini ise bir benzetme ile verdi. Scaramucci, BTC’yi Amazon ile karşılaştırdı.

  Scaramucci Bitcoin ile Amazon’u Kıyasladı

  Anthony Scaramucci, 90’lı yıllarda uluslararası e-ticaret devi Amazon’un “emekleme döneminde” olduğunu ve o dönemlerde Amazon hisse senedi fiyatlarında çok oynaklık görüldüğünü dile getirdi. Ardından ünlü finansör, o tarihlerde Amazon’un hisse senetlerine yatırım yapanların bugün çok büyük kazançlara sahip olduğunu vurguladı. Scaramucci, Bitcoin konusunda da gelecek dönemlerde ona yatırım yapanların kazançlı çıkacaklarını iddia etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle