Kripto Para

DOGE güncellemesi bu özellikleriyle fark yaratabilir

  Popüler altcoin projesi Dogecoin geliştiricisi Patrick Lodder, yeni güncelleme ile Dogecoin ücret yapısındaki değişiklikleri açıkladı. Buna göre DOGE işlem ücretlerinin düşürülmesi dışında maliyetler de ciddi oranda azaltılacak…

  Geçtiğimiz günlerde Dogecoin (DOGE) ekibi, yeni bir bildiri yayınlayarak projedeki güncellemenin etkilerini özetledi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Elon Musk da bu güncelleme hakkında “Desteklenmesi lazım” yorumunu yapmıştı. Dogecoin ücret yapısındaki yeni değişiklikler altcoin yatırımcılarını şimdiden heyecanlandırdı.

  İlk olarak 2014 yılında piyasaya sürülen ve 2018 yılından beri kullanılan DOGE ücret yapısı modeli, zincir üstü işlem spam’lamasını engelleme hedefini taşıyordu. Bu tasarım, KB başına işlem berilerinden1 DOGE, ortalama işlemlerden ise 2.16 DOGE seviyesinde işlem ücreti alıyordu

  Pahalılaşan DOGE İşlem Ücretlerine Çözüm

  Son dönemde Dogecoin fiyatında yaşanan muhteşem yükselişin ardından bu işlem ücretleri çok pahalı seviyelere çıktı. Bu yüzden pek çok DOGE yatırımcısı, kişisel cüzdana fon çekme işlemlerinin pahalılaşması sebebiyle varlıklarını merkezi borsalarda tutuyor. Öte yandan DOGE’un altındaki işlemler bu sefer madencilere ulaşamadığı için doğrulanmamış olarak kalıyor.

  Dogecoin ekibi, bu sorunun üstesinden gelmek için bir dizi değişiklik önerisinde bulundu. Bunlardan ilki, ucuz işlem ücretlerinin 1 DOGE yerine 0.001 DOGE seviyesine düşecek. İlk etapta Dogecoin ağındaki düğüm operatörleri, bu ucuz işlem ücretlerini belirleyebilecekler.

  İşlem Süresi İyileştirilecek

  Dogecoin geliştirici ekibinde yer alan Ross Nicoll, işlemlerin makul sürede onaylanması için şu açıklamayı yaptı: “Dogecoin işlem ücretlerinin amacı spam’ların önlenmesidir. Kullanıcıların güven duyması için önerilen değerleri sağlamaya çalışıyoruz. Eğer bu değerler kullanılırsa, işlemler makul bir zaman diliminde onaylanacaktır. Teklifte varsayılan minimum ücretler olsa da, elbette herkes alternatif değerleri kullanmak için düğümlerini değiştirebilir.”

  Dogecoin güncellemesi, Tesla CEO’su Elon Musk’ın da gündemine girdi. Ünlü milyarder, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşılmada Dogecoin güncellemesinin mutlaka desteklenmesi gerektiğini söylemişti. Topluluğu heyecanlandıran bu güncellemenin getirdiği avantajlar karşın bazı sorunlar bulunduğu da geliştiriciler tarafından itiraf edilmeye başlandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle