Arthur Hayes: BTC ETF onayından değil bu yüzden yükseldi!

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Arthur Hayes yine çok konuşulacak açıklamalar yaptı. BitMEX kurucusu, en büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükselişinde asıl etkisi olan olayı vurguladı.

  Kripto para girişimcisi Arthur Hayes, lider kripto para birimi BTC hakkında çarpıcı açıklamalar yapmaya devam ediyor. BitMEX kripto para borsasının kurucusu, piyasadaki son durumu değerlendirdi. Hayes, BTC’deki yükselişi ABD Başkanı Joe Biden’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmasına bağladı.

  En büyük kripto para birimi BTC geçtiğimiz günlerde 35 bin dolar seviyesini test ederek ciddi bir yükseliş performansı ortaya koymuştu. Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran ve piyasada coşku yaratan bu yükselişte spot BTC ETF başvurularının onaylanacağı konuşuldu. Ancak Arthur Hayes, piyasadaki yükselişin arkasında ETF onayı yerine farklı bir gelişmenin olduğunu söyledi.

  Enflasyon Endişesi BTC’ye Yaradı

  Jeopolitik gelişmeler küresel piyasalarda baskı yaratırken BTC yoluna emin adımlarla giriyor. Arthur Hayes, İsrail-Hamas savaşının BTC’yi nispeten ekilemediğini ancak ABD Hazine tahvillerinin getirisi arttıkça yükseliş hareketinin hız kazandığını söyledi. Arthur Hayes, altın ve BTC’nin faiz getirisi sağlamadığı için bu dönemde eş zamanlı yükseldiklerini hatırlattı.

  BitMEX kurucusuna göre BTC, ABD Hazine tahvil getirilerinin yükseldiği bir dönemde güvenli liman varlığı olarak değer kazandı. Arthur Hayes, hükümet harcamalarının artması ve enflasyon ile ilgili gelecek endişesinin BTC yükselişinin arkasındaki temel itici güç olduğunu düşünüyor.

  Güvenli Liman Arayışında BTC Öne Çıkıyor

  ABD Merkez Bankası’nın (FED) 20 Eylül’deki toplantısından beri uzun vadeli ABD Hazine tahvilleri yüzde 11 değer kaybetti. Bu süreçte en büyük kripto para birimi BTC’nin yüzde 11 yükselmesi dikkat çekiyor. Aynı süre zarfında güvenli liman olarak görülen altın ise yüzde 1 oranında kısıtlı bir artış yaşadı.

  Arthur Hayes, piyasadaki bu eğilimin spot BTC ETF onayı ile ilgili spekülasyonlardan kaynaklanmadığını söyledi. Hayes piyasanın büyümeden ziyade enflasyonla ilgili endişelerinden yola çıkarak değer kazandığını öne sürdü. Arthur Hayes’e göre BTC ve altının uzun vadeli getiriler ile birlikte yükselmesinin arkasında bu sebep yatıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle