Kripto Para

Türk futbolunda bir ilk! Bitcoin ile sponsorluk anlaşması

  Türkiye merkezli dev kripto para borsası BTCTürk, Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı sporcusu Cengiz Ünder ile sponsorluk anlaşması yaptı. Sponsorluk ödemelerinin büyük kısmı Bitcoin ile yapılacak. Futbol camiasında Bitcoin ile ödenecek ilk sponsorluk anlaşması büyük yankı uyandırdı.

  Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından BTCTürk futbol camiasına yönelik yaptığı sponsorluk anlaşması ile dikkatleri üzerine çekti. Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden milli futbolcu Cengiz Ünder ile sponsorluk anlaşması imzalayan dev borsa ödemelerin 3’te 2’sinin lider kripto para birimi Bitcoin ile yapılacağını açıkladı. Bitcoin ile ödeme yapılacak ilk futbol sponsorluğu hem kripto para camiasının hem de futbol camiasının dikkatini üzerine çekti.

  Yapılan sponsorluk anlaşması ile ilgili Cengiz Ünder açıklamalarda bulundu. Başlangıçta kripto para ödemesinin söz konusu olmadığını belirten Ünder, Bitcoin ödemesi ile yapılacak sponsorluğun değişen dünya için büyük bir yatırım olduğunu belirtti. Cengiz Ünder bir ilk olan bu ödeme şeklinin gelecekte çok daha ileri noktaya gideceğine emin olduğunu belirtti.

  BTCTürk CEO’su Özgür Güneri Bitcoin sponsorluğu ile ilgili açıklama yaptı

  Cengiz Ünder ile imzalanan sponsorluk anlaşmasının ardından BTCTürk CEO’su Özgür Güneri de konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sponsorluklarının büyük kısmının Bitcoin ile ödeneceğini belirten Güneri, bu anlaşmanın büyük bir heyecan yarattığını açıkladı.

  Özgür Güneri Bitcoin ödemesine dayalı olan bu sponsorluk anlaşmasının Türk futbolu açısından tarihi bir noktada durduğunu belirtti. Bu anlaşmanın her iki tarafa da başarı getireceğine inandığını söyleyen Güneri, ödemelerin Bitcoin ile yapılacak olmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

  Bitcoin göz ardı edilmemesi gereken bir noktaya geldi

  Özgür Güneri sponsorluk anlaşmasının yanı sıra Bitcoin’in kaydettiği ilerleme ve geleceği ile ilgili fikirlerini de paylaştı. Bitcoin’in artık göz ardı edilemeyecek bir noktada olduğuna dikkat çeken Güneri, yakın zamanda Bitcoin’in hayatın her alanında kullanılmaya başlanacağını belirtti. Birçok dev markanın Bitcoin yatırımı yapmasına da dikkat çeken ünlü CEO, Bitcoin yatırımlarının deneme süreçlerinin zorlu olduğunu ancak başarılı bir çizgi yakalayanların geleceğin en büyük bankaları olacağını açıkladı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle