Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 18 Mayıs 2021

  Kripto para piyasasının genelinde yaşanan düzelteme hareketleri 18 Mayıs Salı gününde de yoğunluk kazandı. Güne başlangıçta pozitif sinyaller veren Bitcoin, gün içinde basına yansıyan olumlu haberlere rağmen düşüş trendinden çıkmayı başaramadı. Altcoinlerde de popüler kripto para birimi XRP dışında hemen hemen hepsinde düşüş hareketleri hız kazandı.

  Salı gününde Bitcoin ve önde gelen altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 10 milyon dolar nakit karşılığında 229 adet Bitcoin satın aldıklarını açıkladı. Bu gelişme daha önceki dönemde olduğu gibi BTC pump etkisini başlatmaya yeterli olmadı. Öte yandan dev kripto para borsası Coinbase, Nasdaq listelenmesi sonrasında yeni bir 1,25 milyar dolarlık adım attığını açıkladı.

  ABD’nin en büyük bankası Bank of America, mayıs ayı için fon yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirdiği kripto para anketini sonuçlandırdı. Buna göre ankete katılan fon yönetim uzmanlarının yüzde 75’i, Bitcoin piyasasının mevcut durumunu balon olarak nitelendiriyor.

  Kripto para yatırımlarıyla bilinen Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin piyasasında 4 ila 6 haftalık bir konsolidasyon dönemi beklediğini açıkladı. Topluluğun yakından takip ettiği ünlü milyardere göre BTC fiyatı bu süreçte 40 bin dolar ile 50 bin dolar arasında gidip gelebilir.

  Kripto paralara ilişkin veriler sağlayan Glassnode şirketine göre piyasadaki düşüş, piyasaya yeni giren yatırımcıların satışlarıyla hız kazandı. Glassnode’un aSOPR ve STH-SOPR ölçümlerinin her ikisi de 1.0’in altına düştü. Buna göre piyasadaki düzeltme esnasında 1.1 milyon adres, bakiyedeki tüm coinleri sattı. Bu rapor, yaşanan panik satışının en büyük göstergesi olarak kabul edildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 3.33 oranında kayıp yaşanırken, lider kripto para 42.985 dolardan işlem görüyor. Ethereum, Binance Coin, Cardano ve Dogecoin fiyatlarında da benzer seviyede düşüş hareketleri gözlemleniyor. 

  Günün en çok değer kaybedeni yüzde 16.43 oranla Internet Computer (ICP) olurken Ripple (XRP) ile piyasaya meydan okudu. XRP fiyatı an itibarıyla yüzde 5 oranında değer kazanarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle