Digibyte (DGB) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Mikro ödemelerini kripto para işlemleri ile ödemek isteyenlerin yakın takibindeki Digibyte Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. Altcoin tasarlama ve ödeme alanlarında etkili olan DGB Coin nasıl alınır, geleceği nasıl şekillenebilir, avantajları ve dezavantajları neler sorularına yanıt arayacağız. 

  Digibyte (DGB) Coin Nedir?

  Digibyte (DGB) Coin, Jared Tate tarafından 2014’de yayına geçirilen merkeziyetsiz Digibyte ağının yerel kripto para birimidir. Kişisel tercihler ile token tasarlamak, akıllı sözleşmelerden yararlanmak, merkeziyetsiz Dapps uygulamalara erişmek ve mikro ödemeleri kolaylaştırmak amaçlarıyla DGB Coin kullanılır. Bu temel özellikle Digibyte ağındaki kullanıcılara sunulur.

  Digibyte (DGB) Coin Yorum

  Digibyte (DGB) Coin, analist yorumlarına, pozitif yanlarıyla konu olan bir altcodir. Analistler DGB Coin’in akıllı kontratlara yer veren Digibyte ağından aldığı destek ile yükseldiğini belirtiyorlar. DGB Coin sahibi bir kişinin, pasif gelir elde etme ve volatiliteli yatırım koşullarıyla karı arttırma hedeflerini aynı anda tek altcoin üzerinden yapabildiğine dikkat çekiyorlar.

  Cardano ve Cosmos altcoin birimlerini gündemine alan analistler aynı anda DGB Coin’den söz ediyorlar. Aayush Jindal, Michael van de Poppe, Lark Lavis gibi isimler DGB Coin’in 2021 yılında değer kazanımı göreceğini yorumlarında paylaşıyorlar. 

  Digibyte (DGB) Coin Geleceği

  Digibyte (DGB) Coin, 2021 senesinde fiyat yükselişine görmesi beklenen bir altcoindir. Analistler, 2021 yıl sonunda DGB Coin’in 0,92 dolar düzeyine ulaşabileceğini ön görüyorlar. 2022 senesinin ise onun için en başarılı dönem olacağını belirtiyorlar. 2022 yılında DGB Coin’in 0,44 dolar değerine ardından 1 dolarlık rekor fiyatına yükselmesi bekleniyor.

  Kişisel token tasarlamak için bir araç oran DGB Coin’in özellikle yazılımcılar ve kripto para üreticileri tarafından ilgi görmesi bekleniyor. 

  Digibyte (DGB) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 DGB fiyatı %digibyte+try% TL. Döviz cinsinden ise %digibyte+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Digibyte fiyatı 24 saatte %digibyte+yuzde%.

  Bu fiyat ve diğer tüm kripto para birimi fiyatları kripto para piyasası volatilitesine bağlı anlık değişebilir. Bu yüzden al-sat öncesi anlık fiyat kontrol edilmelidir.

  Digibyte (DGB) Coin Nasıl Alınır?

  Digibyte (DGB) Coin almak için Binance ve benzeri kripto para platformlarından seçilene internetten erişim sağlanmalıdır. Platformun ana sayfası üzerinden “kayıt ol“ sekme başlığına tıklanır. Ekrana yansıyan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri girilip, tablonun hemen altındaki “onay“ kutucuğu seçilir.

  İşlemle açılan yeni sayfadan “para yatır“ sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya banka hesabından para gönderilir. İşlem ardından yeni pencereden “kripto para satın alım“ sekmesine tıklanır. Son alanda DGB kripto para birimi ve miktarı seçilip, alım emri tanımlanır. Alınan DGB Coin miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır.

  Avantajları Neler?

  Digibyte (DGB) Coin, bireysel ve kurumsal yatırımcılar, yazılımcılar, kripto para üreticileri için kişisel coin üretebilme avantajını sunar. DGB Coin sahibi bir kişi Digibyte ağında kişiselleştirilmiş yeni bir altcoin üretmek için gerekli dijital uygulamalardan DGB Coin ödemesi ile yararlanabilir. 

  DGB Coin alım-satım ve transfer işlemlerinde düşük masraf ödeme avantajını kazandırır. İşlem onayında hızı deneyimlemek için tercih edilebilir. Çevrimdışı cüzdanda ağ saldırılarına kapalı konumda saklanabilir. 

  Dezavantajları Ne?

  DGB Coin, Digibyte ağ topluluğuna yönelik geniş fırsatları sunar. Ağda yer almayanlara yönelik sadece alım-satım ve transfer koşularından avantaj sunması ise bir dezavantaja dönüşür. Yerel halk olarak görülebilecek ağ topluluğu akıllı kontratlardan yararlanırken, bu topluluğa dahil olunmaması halinde sadece kripto para borsası işlemlerinden yararlanılır.

  DGB fiyat oynaklığına sahiptir. Bu dezavantajı minimize etmek için ise alım-satım işlemlerinde anlık fiyat takibini yapmak önemli hale gelir. Arzının çok yüksek miktarda olması da ayrıca eleştirilen konulardan birisidir.

  Sonuç

  Digibyte (DGB) Coin, Digibyte platformunun yerel kripto para birimi olarak, kripto para dünyasında kullanıcılarına geniş imkanları sunuyor. Akıllı kontratlar ile işlem görerek kurumsal yatırımcıların ilgisini çeken DGB Coin’in geleceği parlak görünüyor. 2022’de gündeme geleceği düşünülen 1 dolarlık fiyat değerine ulaşıp ulaşmayacağını ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle