Digibyte (DGB) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda merkeziyetsiz finansal işlemleri kullananların dikkatini çeken DGB Coin hakkında bilgileri sunacağız. DGB Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, projesinin amacı nedir, gelecekte nasıl fiyatlanabilir gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  DigiByte (DGB) Coin Nedir?

  DigiByte (DGB) Coin, DigiByte ağının yerel kripto para birimidir. DGB Coin, GigByte ağında yer alan akıllı sözleşmeleri kullanmak ve merkeziyetsiz finansal işlemlerde rol alabilmek için kullanılan ödeme aracıdır. Stake edilebilir ve kredi olarak verilebilir bir coin’dir. DGB Coin aynı zamanda token kişiselleştirme için kullanılır. Kendine has 5 ayrı madencilik algoritması olan DGB Coin, daha güvenli bir ağda işlem imkanı sunan blockchain projesidir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  DigiByte (DGB) Coin projesinin amacı ölçeklendirilebilir ve ikinci katman çözümlü ağı yaratmak, bu ağda en güvenilir işlemleri sunmaktır. Proje bu yüzden ağın ikinci katmanı olan DigiAsses’i yaratmış ve merkeziyetsiz finansal işlemleri bu noktadan sunmuştur. Projenin diğer mamacı, ikinci katmana üzerinden Ethereum’dan daha hızlı akıllı sözleşmeler ile işleme girişi sunmaktır. Burada yer alan algoritmalar ise tüm kullanıcıları yüksek güvenlik altına alır. Proje hakkında diğer bilgileri edinmek için şu adreste yer alan Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz. 

  DigiByte (DGB) Coin Yorum

  DGB Coin hakkında yapılan yorumlara bakıldığında hız ve kişiselleştirme kriterlerinden söz edildiği görülüyor. Yatırımcılar yorumlarında kişiselleştirilmiş token yaratmak için DigiByte projesine ait ağdan farklı uygulamaları kullanabildiklerini belirtiyorlar. Bu avantajı elde etmek için kullanılan ödeme aracı ise DGB Coin olarak tanımlanıyor. 

  DigiByte (DGB) Coin Geleceği

  DGB Coin geleceğine yönelik tahminlerini sunana analistler onun 2021 senesinde değerlenebileceğini belirtiyorlar. WalletInvestor, The Sıgnalyst gibi analist topluluklarına göre DGB Coin 2021 senesi Temmuz ayında 0.050 dolar ile 0.060 dolar bandı arasında dalgalanabilir. DGB Coin için 2022 ve 2025 senesi aralığı için verilen bir görüş ise henüz bulunmamaktadır.

  DigiByte (DGB) Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 DGB fiyatı %digibyte+try% TL. Döviz cinsinden ise %digibyte+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, DigiByte 24 saatte %digibyte+yuzde%.

  DGB Coin fiyatı yatırımcılarının alım taleplerine ve piyasadaki arz azalışına bağlı olarak değişir. Kripto para piyasasındaki yüksek volatilite ve güncel haberler ise fiyatta anlık değişimi oluşturabilir. Bu yüzden güncel fiyat takibi ardından yatırım kararı alınması gerekir. 

  DigiByte (DGB) Coin Nasıl Alınır?

  DigiByte (DGB) Coin almak için izlenen aşamalar şöyledir:

  • 1. Adım: DGB Coin, Binance, Bittrex, KuCoin gibi işlem hacmi geniş kripto borsalarında işleme giriyor. Alım için ilgili borsalar arasından seçilene erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Seçilen borsada hesap açmak için hesap oluşturma menüsüne giriş ardından gelen KYC işlem adımları tamamlanıp, kaydedilerek hesap oluşturulmalıdır. 
  • 3. Adım: Açılan hesaba ise borsanın para yatırma işlem sekmesine erişim ardından uygun yöntem tercihi yapılarak para transfer edilir. 
  • 4. Adım: Bu bölümde borsanın satın alma işlem ekranını gidilerek, DGB Coin paritesi ve güncel fiyat görüntülenmelidir.
  • 5. Adım: Satın alma ekranında yer alan güncel fiyattan veya daha uygun bir fiyat tanımlaması üzerinden DGB Coin satın alma meri verilir.
  • 6. Adım: Alınan coin miktarı hesabın çevrimiçi cüzdanında veya çevrimdışı olmasına bağlı daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Aşamaların doğru takibi ardından alım başarıyla tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  DigiByte (DGB) Coin avantajları:

  • Faiz Getirisi: DGB Coin sahipleri DigiAsses akıllı sözleşmeleri üzerinden coinlerini belirli vadede kilitleyip, vade sonunda yeni coinler kazanma şansına sahiplerdir. 
  • Pasif Gelir: DGB Coin sahipleri DigiAsses ağında yer alan ve borca ihtiyaç duyan yatırımcılara akıllı sözleşme üzerinden kredi verirle. DGB Coin kredilerinin geri ödemeleri ise faizli talep edilir. 
  • Akıllı Sözleşme Güveni: Tüm işlemlerde akıllı sözleşmeyi devreye alma imkanı sunan DGB Coin, her iki tarafı iş kanıtı açısından güven altına alır. 

  Dezavantajları Ne?

  DigiByte (DGB) Coin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: GBG Coin eğer sanal cüzdanda saklanıyorsa, kripto para borsalarına bir saldırı olması halinde bakiye risk altına girebilir. Ancak çevrimdışı saklama sunan donanım cüzdanlar kullanıldığında risk ortadan kalkar.
  • Anlık Fiyat Takibi: DGB Coin, kripto para piyasası volatilitesine göre anlık fiyat değişimi yapar. Bu açıdan yatırımcıların sürekli, anlık fiyat takibi için zaman ayırmaları zorunlu hale gelir.

  Sonuç

  DGB Coin daha çok merkeziyetsiz işlemlere yönelen ve güvenlik protokolleri yüksek olan kripto para birimidir. DigiByte ağına bağlı projelerde kişisel token yaratma, kredi verme, birikim yapma gibi amaçlarla kullanılır. DGB Coin, analistlere göre 2021de değer kazanabilir. Mikro ödemeler için harika bir alternatif sunan DGB, kripto paraların insan hayatında daha sık kullanılmasını hedeflemiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle