Bitcoin yükselirken değer kazanan 5 altcoin

  Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı rekor kırdı. 9 Şubat gününde 47 bin dolar seviyesine kadar yükselen BTC ile birlikte bu 5 altcoin de yatırımcısını sevindirdi…

  Son 24 saat içinde Bitcoin fiyatında %21’in üzerinde artış yaşandığı görüldü. Bitcoin’in 47 bin dolar seviyesine ulaşarak yeni bir fiyat rekoru kırması, kripto para piyasalarında büyük heyecanla karşılandı. Yatırımcılar, BTC ile birlikte değer kazanan altcoinleri de yakından takip etti.

  Altcoin piyasasında BitTorrent (BTT), Terra (LUNA), PancakeSwap (CAKE), Elrond Gold (EGLD) ve DigiByte (DGB) kripto paraları en çok kazandıran coinler arasında yer aldı. Jripto para piyasasında değere göre ilk 100 kripto para birimi içinde yer alan bu coinler büyük ilgi gördü. 

  Altcoin Yatırımcısını Sevindiren Kripto Paralar

  Piyasa değeri 913 milyon dolar olan BitTorrent (BTT) fiyatı 0,0015 dolar seviyesine kadar tırmandı. Kripto paranın son 24 saat içindeki artış oranı ise %191 olmasıyla dikkat çekti. İşlem hacmi 2 milyar dolar olan BitTorrent (BTT), en çok Huobi kripto para borsasında işlem gördü. 

  Son 24 saat içinde %47 oranında artan Terra (LUNA) ise piyasa değerini 2.5 milyar dolara çıkarttı. Terra (LUNA) fiyatı 4.91 dolar olurken en çok Binance kripto para borsasında alım satımı yapıldı. PancakeSwap (CAKE) güncel fiyatı 0.0493 dolar seviyesine kadar tırmandı. Kripto paranın fiyatı son 24 saat içinde %33 oranında yükseldi. İşlem hacmi 71 milyon dolar olan PancakeSwap (CAKE) yatırımcısını sevindirdi.

  En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri

  Elrond Gold (EGLD) fiyatı 186 dolara kadar yükselirken, kripto para son 24 saat içinde %32.8 oranında değerlendi. Piyasa değeri 3 milyar dolar civarında olan kripto paranın en fazla işlem gördüğü borsa Binance oldu. 

  Altcoin yatırımcılarının radarına takılan bir diğer kripto para birimi de DigiByte (DGB) oldu. DigiByte (DGB) fiyatı 0.0493 dolara çıkarken, son 24 saat içindeki artış oranı %32 olarak belirlendi. Piyasa değeri 706 milyon dolar olan DGB en çok işlemi Binance borsasında gördü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle