Piyasada düzeltme yaşanırken XRP fiyatı neden yükseliyor?

  Kripto para piyasasının genelinde düzeltme hareketleri görülürken, XRP hızlı yükseliş hareketiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Altcoin yatırımcıları, XRP fiyatının yükselmesinde etkili olan faktörleri merak ediyor…

  Toplam piyasa değerine göre kripto para piyasasında en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP son dönemde hızlı yükselişiyle dikkat çekti. Kripto para sektörünün genelinde yaşanan sert düzeltme hamlesine meydan okuyan XRP, yükseliş rallisi başlatarak yatırımcısını sevindirmeyi başardı.

  Tüm piyasa kırmızı renge bürünmüşken yeşillenen XRP fiyatındaki yükseliş yatırımcısı tarafından heyecanla takip ediliyor. Fakat pek çok kripto para yatırımcısı da bu yükselişin arkasındaki faktör ve sebepleri merak etmeye başladı. XRP fiyatının yükselişinde birden fazla sebebin olması, kripto para uzmanlarının da dikkatinden kaçmadı. 

  XRP Fiyatındaki Yükselişin Nedenleri

  Özellikle altcoin piyasasına hakim olan analist ve kripto para uzmanları XRP fiyatının yükselişe geçmesinin arkasındaki temel sebebi SEC davasındaki gelişmelere bağlıyor. ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan menkul kıymet davasında çarpıcı gelişmeler yaşandı. SEC, XRP yatırımcılarının davaya müdahil olmasını engellemek için yeni bir itiraz hazırlığına girdi. 

  XRP yatırımcılarının kendilerini korumakla yükümlü olduğu “tüketiciler” olmadığını öne süren SEC avukatlarının bu konuda zor durumda oldukları biliniyor. SEC’e göre XRP yatırımcıları, davadan bağımsız olarak tamamen kendi çıkarlarını korumak için davaya müdahil olmaya çalışıyor. 

  XRP Fiyatını Yükselten Faktörler

  SEC’in son dilekçesi ile son çabasının da yetersiz kalacağı düşüncesi XRP fiyatında yükselişi başlattı. Bunun dışında Ripple ekibine katılan Matt Hamilton gibi önemli bir ismin katılması da piyasadaki yükseliş beklentilerini tetikledi. Matt Hamilton’ın Ripple şirketinin geliştirme birimine yönetici olarak katılması altcoin yatırımcıları arasında şimdiden ses getirmeye başladı.

  Son olarak Whale Alert tarafından tespit edilen XRP balinalarının ve Ripple şirketinin devasa transferleri piyasada yükseliş beklentisini arttırdı. Milyonlarca dolarlık XRP, Binance borsasından Huobi kripto para borsasına aktarıldı. Bu tür transferlerin yaşanması XRP kripto para birimine olan talebi arttıran en önemli faktörlerden biri olarak gösteriliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle