Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Nisan 2021

  Bitcoin fiyatında yükseliş trendinin sürdüğü 2 Nisan Cuma gününde diğer kripto para projelerinde de yükselişler gerçekleşti. Altcoinlerde ise Ethereum uzun bir süredir beklenen rekorunu tazeleyerek yatırımcısının yüzünü güldürdü. 

  2 Nisan Cuma günü itibarıyla Bitcoin ve önde gelen altcoin projelerinde yaşanan gelişmeleri ve önemli fiyat değişimlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Goldman Sachs’ın özel servet yönetimi müşterilerine Bitcoin yatırım işlemlerini açması büyük ilgi gördü. Kripto para sektörünün uzman analistleri, bu gelişmeyi BTC fiyatında uzun dönemde yükseliş işareti olarak yorumladı. Bunun yanı sıra Morgan Stanley’in de 12 farklı fonda Bitcoin yatırımını desteklemesi, lider kripto para biriminin kurumsal ilgisini tetikleyen gelişmelerden biri olarak kabul edildi. 

  Altcoin projelerinde ise Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un açıklamaları gündeme geldi. XRP kripto para birimi yatırımcılarının yakından takip ettiği ünlü yönetici, gerektiği durumda XRP’ye alternatif bir varlık çıkarabileceklerini söyledi. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise yerel kripto para birimi Binance Coin’in (BNB) yeni fiyat rekoru kırmasını kutlayan paylaşımlarda bulundu

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gün içinde dalgalı bir seyir izledi. En düşük 58 bin 496 dolara kadar gerileyen BTC, boğaların çabasıyla 60 bin dolar üzerini görmeyi başardı. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre lider kripto paranın bu seviyede kalma savaşı sürüyor. Bitcoin fiyatında yüzde 0.74 oranındaki artış dikkat çekerken 59 bin 456 dolardan işlem görüyor.

  Altcoin projelerinde ise uzun zamandır atılım yapması beklenen Ethereum (ETH) fiyatı son günlerdeki kademeli yükselişinin karşılığını almayı bildi. ETH gün içinde yüzde 7 oranından fazla yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 bin 80 dolara kadar çıkmayı başardı.

  ETH fiyatı 2 bin 67 dolar civarından işlem görüyor. BNB fiyatındaki yüzde 6.52’lik yükseliş de yatırımcısının yüzünü güldürdü. Günün kayıp yaşayanlarının başında son dönemde ciddi yükselişler kaydeden Filecoin (FIL) yüzde 18 oranında düşüş yaşadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle