Kripto Para

Coinbase iflas eden kuruluşlara ilişkin açıklama yaptı!

  ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase, likidite sorunları nedeniyle iflas başvurusunda bulunan yatırım şirketleri ile ilgili açıklamada bulundu. Kendisinin de iflas edeceğine ilişkin söylentilerin yayıldığı Coinbase’den gelen açıklamaya göre borsanın Celsius Network, Three Arrows Capital ve Voyager Digital ile bir ilişkisi bulunmuyor.

  En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, bir süredir iflas edeceğine ilişkin söylentiler ile gündemdeydi. Bugün ABD merkezli kripto borsasından gelen açıklama piyasayı bir nebze rahattı. Şirket, likidite sorunu nedeniyle iflas başvurusunda bulunan Celsius Network, Three Arrows Capital (3AC) ve Voyager Digital ile bir ilişkisi bulunmadığını ifade etti.

  İflas Eden Şirketlerle İlişkisinin Bulunmadığını Açıkladı!

  Coinbase yaptığı son açıklama ile kripto endüstrisine derin bir nefes aldırdı. Şirket yaptığı açıklamada iflas eden üç şirketle bir ilişkisi bulunmadığını net bir dille ifade ederken, müşteri odaklı ve ihtiyatlı bir politika benimsediğini ifade etti.

  Şirket iflas süreçleri ile ilgili kamuoyuyla gözlemlerini paylaştı. İflasa sürüklenen şirketlerin önemli bir bölümünün kaldıraç kullandığını ve uzun vadeli likit olmayan varlıklarla uyumsuz olarak kısa vadeli yükümlülüklere sahip olduğunu söyledi. Vade uyuşmazlığı adı verilen finansal sorun, Coinbase’e göre iflas başvurusunda bulunan üç şirketçe yapılan en büyük hata!

  Terraform Labs ile Maddi Olmayan Yaptırımları Onayladı

  Coinbase, piyasaya güven vermek adına yaptığı son açıklama ile iflas eden Celsius, 3AC ve Voyager ile bir ilişkisi bulunmadığını ifade etti. Şirket yetkilileri, Terraform Labs ile maddi olmayan yaptırımları olduğunu ise onayladı.

  Coinbase, yakın zamanda pek çok açıklama ile piyasayı rahatlatmaya çalışıyor. İflas söylentilerinin çıktığı borsadan yapılan son açıklamada müşteri varlıklarının birebir oranda karşılığının bulunduğunun söylenmesi iflas söylemlerini biraz yatıştıracağa benziyor.

  Coinbase’in Adı Neden İflasla Anılıyor?

  Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ABD Merkez Bankasının (FED) değiştirdiği faiz politikası ve Terra ekosisteminin çöküşü, kripto endüstrisini vurdu. Bu süreçte pek çok borsa ve kripto kredi veren kuruluşla ilişkisi bulunan üç şirketin iflas başvurusu, iflasların domino etkisi ile yayılacağının göstergesi olarak değerlendirildi.

  Coinbase, pek çok borsa gibi personel azaltmasına giderek sektörün dikkatini çekti. Komisyon gelirlerinde azalma ve Hindistan faaliyetlerine son verilmesi ile birlikte atılan bu adım, Coinbase’in iflas edebileceğine yönelik söylentileri güçlendirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle