ABD Senatöründen övgü dolu Bitcoin açıklaması

  Bitcoin destekçileri arasında yer alan ABD Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin ile ilgili pozitif açıklamalarda bulundu. Bitcoin’i değer deposu olarak gördüğünü açıklayan Lummis, artan yatırımcı sayısına dikkat çekti. Bitcoin’in kitlesel benimsenmesinde gelinen noktada övgü ile bahseden Lummis, lider kripto para biriminin hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar tarafından benimsendiğini açıkladı.

  Lider kripto para birimi bu hafta yeni bir fiyat rekoruna imza attı. Uzun zamandır başarılı bir ralli sürdüren Bitcoin, bazı kesimlerden yüksek volatilitesi nedeni ile eleştiri alsa da birçok yatırımcı ve analist lider kripto paradan büyük beklenti içinde. Birçok kripto para uzmanının 2021 yılının sonuna kadar 100 bin dolar seviyesine ulaşmasını beklediği Bitcoin ile ilgili yeni bir açıklama da ABD Senatörü Cynthia Lummis’ten geldi. Ünlü isim Bitcoin’in değer deposu olduğunun geniş bir kitle tarafından anlaşıldığını belirtti.

  ABD Senatörü Lummis, Bitcoin’i destekleyen isimler arasında yer alıyor. Sık sık lider kripto para ile ilgili olumlu görüşlerini açıklayan Lummis son açıklaması ile Bitcoin’in kitlesel benimsenmesine ve yatırımcı portföyüne değindi.

  Bitcoin kitlesel olarak benimsendi mi?

  Cynthia Lummis Bitcoin ile ilgili açıklamalarında, lider kripto para biriminin değer deposu olduğunu ve geniş bir kitlenin bunu kabul ettiğini belirtti. Bitcoin’in ana akım haline geldiğimi açıklayan senatör, burada yeni yatırımcıların büyük etkisi olduğunu belirtti.

  Lummis Tesla şirketinin 1.5 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı başta olmak üzere Coinbase borsasının Nasdaq’ta listelenmesi gibi gelişmelerin kitlesel benimsenme üzerinde önemli etkileri olduğunu açıkladı. Ünlü isim Goldman Sachs CEO’su Jamie Dimon’ın Bitcoin ile ilgili olumsuz görüşlerinin değişmesinin de örnek göstererek Bitcoin’in kitlesel benimsenmesinin ulaştığı ileri noktayı gösterdi.

  Cynthia Lummis: BTC Kurumsal ve Bireysel yatırımcıları eşitliyor

  Senatör açıklamalarında hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılarda yaşanan artışa da dikkat çekti. Bitcoin’in sabit arzının ve temel ilkelerinin tüm yatırımcılar için lider kripto parayı çekici hale getirdiğini belirten Lummis,  bu durumun bireysel ve kurumsal yatırımcılar arasında eşitlik sağladığını da açıkladı. Senatör Bitcoin’in değer kaybetme ihtimaline karşı da satma ve tutma politikalarının uygulanması gerektiğini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle