Kripto Para

Meksikalı milyarder yatırımcılara seslendi: BTC alın

  Meksika’nın 3. en zengini olan ünlü iş insanı Ricardo Salinas Pliego, yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu. Ünlü milyarder, Bitcoin’in (BTC) “yeni altın” olduğunu dile getirdi ve ABD’de yetkililerin para politikaları konusunda sorumsuz davrandıklarını iddia etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son yıllarda çok ciddi bir popülarite yakaladı. Bununla birlikte hem küresel finans piyasalarında hem de kripto para piyasalarında Bitcoin’in işlevselliği hakkında çeşitli tartışmalar sık sık yaşanmaya başladı. Bu konu hakkında birçok fikir gündeme gelirken, Bitcoin ile ilgili bir kritik yorum da Meksikalı ünlü milyarder Ricardo Salinas Pliego’dan geldi. Pliego ayrıca ABD’deki yetkilileri de para politikaları konusundaki sorumsuz davranışlarından dolayı eleştirdi.

  Pliego Yine BTC Açıklamalarıyla Sahnede

  Pliego, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile yatırımcılara seslendi. Ünlü milyarder, Bitcoin’in mevcut fiyat seviyelerinin bir alım fırsatı sunduğunu öne sürdü. Bitcoin’in düşüş dönemlerinde, dip fiyat seviyelerinde olduğunu iddia eden Pliego, bu fiyat seviyelerinin değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi. Bir Bitcoin destekçisi olduğu bilinen ünlü milyarder, geçmişte de Bitcoin ile ilgili pozitif fikirlerini paylaşmıştı.

  “Bana Teşekkür Edeceksiniz”

  Forbes’un milyarderler listesine göre serveti şu anda 13 milyar doların üzerinde olan Pliego, “fiyat hala ucuzken” yatırımcıları Bitcoin satın almaya çağırdı. Ünlü milyarder açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Önce Bitcoin satın almalısınız ve fiyat düşükken bunu yapmaya devam etmelisiniz. Ardından Bitcoin’inizi tutmalı ve satmaktan da kaçınmalısınız. İnanın ki bana daha sonra teşekkür edeceksiniz.” 

  Pliego: Paranızı Bitcoin’e Ayırın

  Tavsiyelerinde aslında klasik bir HODL etme önerisinde bulunan Pliego, geçtiğimiz yılın Haziran ayında da “Bitcoin dikkate değer özelliklere sahip bir varlıktır. Bence Bitcoin’in tüm özellikleri, onu modern dünya için altın yapıyor” demişti. Ayrıca hükümetlerin Bitcoin’i hor gördüğünü iddia eden Pliego, bireylerin itibari para tuzağından kaçabilmelerinin hükümetleri rahatsız ettiğini de iddia etmişti. İtibari paraların bu noktada birer aldatmaca olduğunu öne sürmüş olan Pliego, söz konusu iddialarında şu ifadelere yer vermişti:

  Dolar, Euro, yen veya peso kullansanız da senaryo hep aynıdır. Yalan ve kağıttan yapılmış sahte para. Merkez bankaları geçmişte olduğundan daha fazla para basıyor. Paranızı Bitcoin’e ayırın”.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle