Kripto Para

100 binden fazla alacaklısı olan Voyager iflas ediyor!

  Kripto piyasalarında yaşanan olağanüstü koşullar bir şirketi daha iflasa sürükledi! 100 binden fazla alacaklısı bulunan kripto kredi şirketi Voyager, iflas başvurusunda bulundu. Faaliyetlerini sürdürmekte zorlanan şirket iflas başvurusunun nedeni olarak Three Arrows Capital’i gösterdi. 

  Terra çöküşü ile başlayan bir süredir olağanüstü piyasa koşullarının hakim olduğu kripto para endüstrisi bir iflas başvurusu ile daha çalkalandı! Kripto kredi  şirketi Voyager iflas için başvururken, düştükleri zor duruma sebep olarak Three Arrows Capital (3AC) temerrüdünü gösterdi.

  3AC’nin Temerrüde Düşmesi Etkili Oldu!

  İflas başvurusu hakkında Voyager adına açıklamada bulunan İcra Kurulu Başkanı Stephen Ehrlich, uzun süredir devam eden volatilite ile birlikte 3AC’nin temerrüde düşmesinin kararda etkili olduğunu ifade etti. Şirketin yan kuruluşu Voyager Digital, Three Arrows Capital’e kredi vermiş ve temerrüde düşen 3AC borcunu ödeyememişti. Üzerine devam eden volatilite de eklenince Voyager çareyi iflas başvurusunda buldu.

  100 Binden Fazla Alacaklı Etkilenecek!

  3AC’ye verdiği kredi nedeniyle zor duruma düşen Voyager, iflas başvurusunda bulunurken arkasında nasıl bir enkaz bırakacağı tartışılıyor. Voyager’in 1 milyar ile 10 milyar dolar arasında borcu olduğu bildirilirken, 100 binden fazla alacaklısı olduğu ifade ediliyor!

  Şirketten atılan iflas başvuru adımı ile birlikte alacak davalarının askıya alınacağı bildiriliyor. 11 iflas prosedürüne uygunluk olarak bilinen bu başvuru sonrası şirket operasyonel faaliyetlerinde devam edecek. Alacaklılarına ilişkin ödeme planları hazırlayarak içinde bulunduğu darboğazdan çıkmaya çalışacak.

  Zarar Giderek Telafi Edilemeyecek Boyutlara Yaklaşıyor!

  Terra’nın çöküşü ile tetiklenen ve kripto piyasalarında yaşanan ayı piyasası ile giderek şiddetlenen zorlu kripto kışı, şirketleri birer birer iflasa sürüklemeye devam ediyor! Coinbase gibi devlerin bile işten personel çıkarmak zorunda kaldıkları bu süreçte Three Arrows Capital’den gelen iflas yıkıcı etkiyi artırdı!

  Celsius ise küçülmeye giderek bu süreçten şimdilik kurtulmuş görünürken, Three Arrows Capital ile birlikte Voyager de iflas başvurusunda bulundu. Kripto piyasalarında fiyat oynaklığı halen devam ederken iflas eden şirketlerin de yol açtığı mali krizin kaç şirketi daha olumsuz etkileyeceği endişe ile takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle