Kripto Para

Ripple, iflas eden Celsius ile ilgileniyor!

  Blockchain tabanlı ödeme devi Ripple, iflas eden kripto borç verme platformu Celsius ile ilgileniyor. Celsius’a ait varlıkları satın almak istediğini belirten Ripple, şirkete şöyle bir göz attı.

  Temmuz ayında Capter 11 iflas koruması başvurusunda bulunan Celsius’a talip çıktı! Blockchain tabanlı ödeme devi Ripple, Celsius’a ait varlıkları satın almak istediğini belirterek ilk adımı attı.

  Ripple Avukatları İflas Mahkemesi Davasına Müdahil Oldu!

  Reuters’den aktarılan habere göre geçtiğimiz hafta iflas mahkemesine de Ripple’dan da temsilciler katılmak için harekete geçti. Şirketin avukatları davalarda temsil edinmek için başvuruda bulunurken, bir Ripple sözcüsü Celsius ile ilgilendiklerini kabul etti.

  Sözcü, “Celsius ve varlıkları hakkında bilgi edinmek ve herhangi birinin işimizle ilgili olup olmayacağını öğrenmek istiyoruz” ifadeleri ile durumu değerlendirdi. Sürece ilişkin henüz somut bir açıklama olmazken, şirketin kendileri ve işleri ile ilgili varlıkları satın alabileceklerine ilişkin yapılan açıklama önemli bir gösterge olarak değerlendirildi.

  Celsius İflas Davaları Başladı!

  Terra çöküşü ardından geri çekilen kripto para piyasaları, Celsius’un mali yapısını bozmuştu. Şirket yükümlülüklerini yerine getirmekte zorlanmış ve hesaplar arasındaki tüm para çekme işlemlerini, Swap ve transferleri askıya almıştı. İflas etmemek için verdiği mücadele ile kurtulacağına ilişkin umutları artırsa da Temmuz ayında Capter 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

  İflastan kurtulma planlarını gerçekleştirmek için iflas başvurusunda bulunan şirketi davaları ise geçtiğimiz hafta görülmeye başladı. Ripple avukatları bu davalarda temsil yetkisi kazanmak için başvuruda bulunarak sürece müdahil olmak istediler.

  Ripple – SEC Davası Devam Ediyor!

  Bir yandan muazzam büyüme hamlelerini birbiri ardına kamuoyu ile paylaşan Ripple, bir yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile dava sürecini sürdürüyor. SEC, Ripple ve yöneticileri hakkında kayıtsız menkul kıymet satışı nedeniyle dava açmış, XRP fiyatı üzerinde de bu baskı hissedilmişti.

  Davada Ripple Hinman belgeleri ve SEC’in XRP topluluğuna yönelik itirazının reddi ile üstünlüğü ele alırken, video kayıtları ile ilgili konu henüz karara bağlanmadı. Dava sürse de SEC’in tutarsız olarak yorumlanan hamleleri ve mahkeme heyetinin değişen tutumu, Ripple’ın davayı kazanma ihtimalinin yüksek olduğu şeklinde yorumlanmasına neden oluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle