Kripto Para

2 Uzmandan Spore Token Geleceği, 2 Fiyat Tahmini

  Avalanche üzerinde çalışan ve BSC ile köprü kuran Spore Token ayı piyasasından en az etkilenen para birimleri arasında gösteriliyor.

  Bu dirençli yapısı ile dikkat çeken projenin nasıl yorumlandığına ilişkin hazırlanan rehber yazımızda, Spore Token teknik detayları ve analistlerin fiyat hedeflerine yer verildi.

  Spore Token Geleceği

  Spore projesi NFT pazarı ve zincirler arası köprü olarak dikkat çekerken, geliştirmeye başladığı şeklinde duyuruda bulunduğu NFT tahmin pazarı ile dikkat çekti. Uzmanlar bu süreçte projeyi yakından izlemeye alırken, kurulan iki stratejik ortaklık da proje için olumlu değerlendirildi. Bir süredir yol haritasında yeni bir gelişme yaşanmasa da uzmanlar projeyi olumlu değerlendirmekte ve geleceğine yönelik kararlarını etkileyen şu detaylara dikkat çekmektedirler:

  • NFT’ye duyulan ilgi her gün artmakta ve Spore, bu ilgi ile büyüme potansiyeli taşımaktadır.
  • NFT tahmin pazarı NFT yatırımcıları yanında NFT geliştiricilerini de ekosisteme çekebilir.
  • Dolaşımdaki arzı sürekli azalan bir madeni paranın fiyatını artırması beklenmektedir.
  • Yeni kurulacak ortaklıklar ve devamında gelebilecek borsa listelenmeleri, Spore Token için fiyat yükselişini tetikleyebilir.

  Spore Token Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Spore Token, uzun bir süredir yatay trendde fiyatlamasını sürdürmektedir. Bu durum trader’lar nezdinde token için eksi bir not anlamı taşırken, anonim teknik analistler gelecekte fiyatlamanın nasıl değişebileceğine ilişkin beklentilerini paylaştıkları analizde yayımladılar.

  Kasım 2021 döneminde başlayan sert geri çekilmede önemli bir değer kaybı yaşayan token’de güncel görünüm, anonim teknik analistlere göre bu durum güç toplamak anlamına gelmektedir. 0,000000000012 dolar seviyesi destek olarak anonim analistlerce izlenirken, olası yükselişte anonim analistlerin ilk hedefi 0,000000000016 dolar direncidir. Bu direncin üzerinde 0,000000000055 dolar seviyesi Spore Token için hedefe girebilir.

  Spore Token Nedir, Nasıl Çalışır?

  Spore, Avalanche ağında bir NFT platformudur. Avalanche’tan Binance Smart Chain’e (BSC) ağına kadar kitlesel olarak benimsenen ilk zincirler arası kötü ve NFT platformu olarak geliştirilen Spore ekosisteminin yerel token’i Spore Token’dir. Spore Token, Spore tarafından geliştirilmiş hiper deflasyonist bir kripto para birimidir.

  Spore, nihayetinde NFT’ler için bir tahmin pazarı oluşturmayı hedeflemektedir. Bu hedefte amaç, kullanıcıların NFT değerini öğrenebilecekleri bir ekosistem oluşturmaktadır. Özellikle yatırımcı nezdinde bir NFT’nin gerçek değerinin bilinmesi önemlidir zira ilk yıllarında çıkartılan NFT’ler için ödenen pek çok değerin gereğinden fazla olduğu, en iyi şekilde kripto kışında öğrenildi. Spore ise geliştirme sürecine devam ettiği NFT tahmin pazarı ile değerleme alanında karşılaşılan bu sorunu çözecek şeffaf ve adil bir pazarı inşa etmek istiyor.

  Ekosistemin yerel belirteci Spore Token ise sistemin merkezinde olmanın yanında, hiper deflasyonist para birimi kavramının en iyi temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor. BSC ve Avalanche ağında yapılan işlemler için kullanılan Spore Token, zincirler arası köprü vazifesinin tam merkezinde yer alıyor. Spore Token hodler’ları, sadece cüzdanlarında token tutarak karşılığında Spore Token kazanırken, BSC Ağında yapılan işlemlerin belirli bir oranının yakılması ile madeni paranın dolaşımdaki arzı azaltılıyor.

  Spore Token’de maksimum arzın bugüne kadar yaklaşık %66’sı yakıldı. Bu oran giderek artacak ve Spore ekibi, hodler’ların azalan dolaşım arzının keyfini sürmelerini istedikleri web sitesinde açıklanıyor. Avalanche üzerinden Spore Token ile yapılan işlemlerde yeniden dağıtım yolu ile pasif gelir elde edilmesine olanak tanıyan projeyi yakından tanımak için Spore Token nedir isimli rehber içeriğimize başvurabilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Ekosistem içinde Spore Token’in kullanım alanları aşağıda paylaşılmaktadır:

  • NFT pazarında yapılan alım ve satım işlemleri,
  • Pasif gelir elde etmek adına yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen staking işlemleri,
  • BSC ve Avalanche üzerinden yapılan işlemlerin ücretlendirilmesi,
  • Zincirler arası köprü işlevinden yararlanılması,
  • Yeniden dağıtım ödülleri.

  Spore Token Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Spore Token’e ilişkin sektörün önde gelen isimlerince yapılan değerlendirmeler şu şekildedir:

  • Uzmanların Spore Token’e yönelik değerlendirmeleri olumludur.
  • Anonim teknik analistlerin Spore Token için beklentileri olumlu yöndedir.
  • Kripto analistleri, Spore Token geleceği hakkında fikir ayrılığına düşmüş ve yükseliş ya da düşüş yönünde iki farklı fiyat hedefi paylaşmışlardır.

  Spore Token Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Spore Token sınırlı sayıda borsada listelenmekte ve geliştiriciler gerçek isimlerini kullanmak yerine nickname aracılığı ile yayımlarını Github üzerinden paylaşmaktadırlar. Bu ise güvenilirlik anlamında yatırımcıların kafalarında soru işareti oluşturmaktadır. Projenin Pangolin ile birlikte Gaj Finance ile stratejik ortaklık kurması ve bu ortaklıkları artırmayı hedeflemesi olumlu değerlendirilmektedir. Ayrıca token’in hem Avalanche hem de BSC ağlarında dolaşımda olan versiyonları bulunmaktadır.

  Güvenilirlik konusundaki soru işaretleri tam anlamıyla kalkmasa da ödüllendirme, token yakım ve yeniden dağıtım gibi avantajları ile proje öne çıkar. Bununla birlikte NFT koleksiyonlarına yönelik yaklaşımları ile dikkat çeken projeye yatırım yapmayı düşünen okurlarımız, rehber yazımızda yer alan proje detaylarına ek olarak muhakkak teknik analize başvurmalıdırlar. Kripto para birimleri riskli varlıklardır ve iyi bir analize dayanan stratejiye dayanmayan her yatırım kararının riski oldukça yüksektir.

  Spore Token’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Spore, iki farklı ağda kitlesel olarak benimsenmiş ilk zincirler arası köprü ve NFT pazarı olarak benzersizdir. Özel etkinlikler için yayımlanan ve NFT Charter Koleksiyonu örneğini verebileceğimiz yaklaşımı ise trend takibinde geliştiricilerin başarılı olduğunu gösterir. Bunun yanında Spore Token için “hiper deflasyonist” kavramını kullanan projenin ve yerel token’in farklı yönlerine değinmek gerekirse, ortaya çıkan tablo şu şekildedir:

  • Özel koleksiyonlar yayınlayarak NFT yatırımcılarına hitap etmeyi amaçlar.
  • NFT geliştiricileri için merkeziyetsiz bir Pazar kurmanın yanında NFT tahmin pazarı üzerinde çalışmaktadır.
  • Pangolin ve GAJ Finance ile stratejik ortaklık kurmuş ve bu ortaklıkları artırmayı hedeflemektedir.
  • Avalanche üzerinden yapılan işlemlerde yeniden dağıtım yolu ile hodler’ları ödüllendirir.
  • Spore Token için hiper deflasyonist bir yaklaşım benimsenmiştir.

  Spore Token’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Geliştirdiği ve geliştirme sürecinde olduğu hizmetler ile dikkat çeken Spore Token’in avantajları ve dezavantajları şu şekilde sıralanabilir:

  Avantajları

  • Zincirler arası işlemlere izin verir.
  • Para transferleri düşük ücretlidir.
  • Spore Token zincirler arası yüksek hızda transfer edilebilir.
  • Likidite havuzları yardımı ile pasif gelir elde edilebilir.
  • Yeniden dağıtım yolu ile yapılan işlemlerin ücretlerinin bir kısmı geri alınabilir.
  • Token yakımı uygulanır.

  Dezavantajları

  • Binance’ta listelenmez.
  • Sadece iki borsada işlem görmektedir.
  • Yol haritasında yeni bir gelişme kaydedilmemiştir.
  • Spore Token fiyat hareketleri aşırı volatildir.

  Spore Token Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Spore Token, sınırlı sayıda borsada listelenir. Okurlarımız Spore Token satın almak istediklerinde PancakeSwap ya da Pangolin üzerinden hesap açarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.

  Spore Token Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Kripto analistlerinin Spore Token geleceğine ışık tutan fiyat hedefleri şu şekilde paylaşılmaktadır:

  • Coin Arbitrage Bot sistemine göre 1 yıl içinde Spore Token fiyatı 0,00000000014 dolara yükselebilir.
  • Wallet Investor, Spore Token 1 yıllık fiyat tahminini 0,000000000002 dolar olarak paylaşır.

  Sonuç

  Spore Token, NFT ticareti ve zincirler arası işlemlerde kullanılan hiper deflasyonist bir para birimidir. Spore Token, yeniden dağıtım ödülleri ve staking yolu ile kullanıcılarını ödüllendirir. Maksimum arzı token yakımı ile sürekli olarak azaltılırken, listelendiği borsa sayısı sınırlıdır. Kripto analistleri Spore Token geleceği hakkında fikir birliğine varamazken, uzmanların değerlendirmeleri olumlu yöndedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle